yuni tyristuЛіто… Для одних звичайна, буденна пора року, для інших – час відпочинку, подорожей та гарного настрою, а для туристів – літо «золота» пора року. Настає час походів, змагань, підведення підсумків.

23-29 червня 2011 року неподалік міста Суми відбувся чемпіонат області зі спортивного туризму серед юніорів, у якому брали участь 19 команд з усієї Сумської області.

Уже традиційно команда Конотопських туристів була учасником змагань. Місто Конотоп представляли юні туристи: Євген Ащаулов, Андрій Глушан, Богдан Демченко (учні Підлипненської ЗОШ), Артур Вакуленко, Олександр Ковальов, Олексій Сиволожський, Світлана Доленко (учні ЗОШ №7), Ольга Цьопко (ЗОШ №13). Готували команду до змагань тренери: Ігор Миколайович Хвостов, Руслан Борисович Тарасенко та методист Станції юних туристів Валентина Анатоліївна Черняк.

Боротьба за чемпіонство проходила у декілька етапів, як у командних так і в індивідуальних. Серед них: крос – прохід, техніка водного туризму, смуга перешкод, конкурсна програма, спортивне орієнтування.

У перший день змагань, відбувся найважчий конкурс – крос-похід. Наші туристи показали всю свою майстерність та високий рівень підготовки і посіли ІІІ  призове місце. А попереду було ще безліч конкурсів.

Цього року організатори приділили немало уваги водному туризму. Змагання з якого проходили у двох дисциплінах: спринт на катамарані і слалом на байдарці. У загальному заліку з водних видів змагань юні спортсмени міста Конотоп посіли почесне ІІІ місце.

Найважчим випробуванням для всіх учасників чемпіонату була погода. Адже більшу половину туристичного зльоту лив дощ. Але це не стало перешкодою для спортсменів. Незважаючи на грязь, калюжі, мокрий одяг, вправні спринтери міста у змаганнях зі спортивного орієнтування показали все на що вони здатні і зайняли ІІ загальнокомандне місце.  В індивідуальному заліку Олексій Сиволожський (ЗОШ №7) посів І місце, а Богдан Демченко (Підлипненська ЗОШ) – ІІІ місце.

Не менш складною була дистанція «Смуга перешкод». В індивідуальному заліку Богдан Демченко виборов ІІ місце, за що був нагороджений грамотою та цінним подарунком.

За підсумками усіх видів змагань команда міста Конотоп посіла ІІ сходинку п’єдесталу. Усіх членів команди було нагороджено срібними медалями, грамотами та іменними подарунками. А також колекція Сю тур поповнилася ще одним кубком.

Незважаючи на те, що всі команди були суперниками між собою, на змаганнях царював дух дружби, взаємодопомоги, взаємовиручки, доброзичливості та товаришування. Усі ці якості виховує саме туризм. Члени команди вдячні своїм тренерам за підготовку та організацію поїздки.