sociniciatuvuЗабезпечення своєчасного та якісного доступу населення до інформації про свою діяльність є важливою складовою роботи будь-якої державної установи.

Особливо важливого значення ця робота набуває коли йде мова про соціальний захист, адже від цього залежить чи своєчасно та в повному обсязі отримають допомогу від держави люди, які її потребують найбільше: інваліди, ветерани війни та праці, малозабезпечені сім»ї та ін..

З метою підвищення рівня інформованості мешканців міста Конотопа щодо змін у законодавстві, своєчасного отримання ними пільг, субсидій та допомог, міське управління праці та соціального захисту населення протягом останніх років значну увагу приділяє покращенню інформаційної складової своєї діяльності.

Так в 2008 управлінням розроблено та реалізовано проект «Покращення підтримки соціально незахищених верств населення через удосконалення системи інформаційних комунікацій», кошти на реалізацію якого виділено Фондом Східна Європа на умовах співфінансування з міським бюджетом.

В ході реалізації проекту для забезпечення доступу мешканців міста до соціально спрямованої інформації:

в 11 міських трамваях встановлено електронні табло;

– в приміщенні управління та 7 організаціях міста розміщено 30 інформаційних стендів;

– виготовлено та розповсюджено 15 тис. роздаткових буклети з 7 напрямків роботи управління;

– актуальна інформація з питань соцзахисту розміщувалась на вуличних бігдордах;

– в приміщенні управління встановлено електронний інформаційний термінал для самостійного ознайомлення відвідувачів з нормативними документами соціального характеру;

– введено в роботу інтернет-сайт, на сторінках якого забезпечується дистанційне консультування населення (адреса: usznkonotop.org);

– впроваджено інші заходи.

Продовженням даного напрямку роботи є реалізація проекту “Створення мобільного пересувного інформаційного центру «Від серця до серця»”.

Завдяки спільній роботі міського управління праці та соціального захисту населення, волонтера Корпусу Миру Кімберли Росадо, яка працює в управлінні та Конотопської міської громадської організації «Соціальні ініціативи» проект успішно пройшов конкурсний відбір у програмі Підтримки малих SPA проектів та з липня 2011 року розпочато його реалізацію.

Головною метою даного проекту є вдосконалення існуючої системи одержання жителями міста повної інформації, необхідної для забезпечення їх прав та життєво необхідних потреб. Для досягнення даної мети створено мобільний пересувний інформаційний центру «Від серця до серця».

На даний час громадською організацією «Соціальні ініціативи» спільно з міським управлінням праці та соціального захисту населення проведена презентація проекту та проводиться навчання волонтерів, які з серпня розпочнуть проводити виїзні консультації з питань соціального захисту на підприємствах, установах, організаціях та в мікрорайонах міста. В рамках проведення консультацій планується показ тематичних відеороликів, слайдів, розповсюдження буклетів та листівок соціального спрямування.

Завдяки коштам, виділеним на реалізацію проекту, новостворений мобільний пересувний інформаційний центру «Від серця до серця» обладнаний сучасним мультимедійним обладнання для проведення презентацій.

Під час реалізації проекту планується провести близько 40 консультацій, виготовити та розповсюдити 10 тис. роздаткових буклетів та створити 5 відеороликів з інформацією щодо різних видів допомог, пільг, субсидій, соціального захисту інвалідів, ветеранів війни та праці.

Завдяки реалізації заходів проекту мешканці нашого міста будуть краще орієнтуватись в питаннях соціального захисту населення, змінах у законодавстві, видах гарантованих державою соціальної допомоги,  на які вони мають право.