DSCN2358Прес-конференція голови Сумської облдержадміністрації Юрія Чмиря за підсумками соціально-економічного розвитку області за перше півріччя 2011 року, відбулась 26 липня.
В оновленому залі засідань ОДА зібралися журналісти обласних і всеукраїнських засобів масової інформації, а редактори районних газет в цей час знаходилися|перебували| на прямій відеоконференції у своїх районних центрах. Нововведення, яке вже було апробовано на декількох нарадах, що проводяться керівництвом адміністрації, дозволяє значно економити бюджетні гроші на витратах на відрядження. Ось|от| і сьогодні економія засобів|коштів| і часу торкнулася журналістів з|із| «глибинки», які заочно були присутні на зустрічі з|із| губернатором і могли, проте|тим не менше|, ставити йому свої питання.

Юрій Чмирь висловив переконання, що перспективним напрямком у підвищенні соціально-економічного розвитку є практика заробляння власних коштів. «Ми маємо досвід у цьому і добрі результати. Відрахування до місцевого бюджету постійно зростають, надходження до державної казни збільшено удвічі. Це дозволяє претендувати на повернення з центру в область 50% від позапланових надходжень», – наголосив очільник регіону. «Сумщина добре спрацювала у першому півріччі. Високих показників у галузях економіки досягнуто завдяки тісній співпраці усіх гілок влади», – підкреслив Юрій Чмирь. За його словами, турбота про життя та безпеку громадян залишається пріоритетним напрямком у діяльності влади. Так, за темпами зростання заробітної плати Сумщина входить у трійку лідерів по Україні. За січень-травень 2011 року середньомісячна заробітна плата в області зросла на 18,7% проти відповідного періоду 2010 року та становить 2031 гривню.

Юрій Чмирь наголосив, що наявні економічні показники за результатами І півріччя свідчать про правильність і ефективність обраного курсу у соціально-економічному розвитку Сумщини. І від чітких, послідовних та злагоджених дій керівників усіх рівнів залежатиме майбутній поступ області.

Крім того голова ОДА відзначив, що збір ранніх зернових культур в області проходить успішно. За словами губернатора, не дивлячись на те, що кампанія по збору зерна із-за погодних умов стартувала декілька пізніше, вона проходить в області успішний і організовано. На сьогодні зібрано вже 47% урожаю. Всі райони, сільськогосподарські підприємства підготувалися до жнив на належному рівні, там, де це необхідно, були поміщені договори і задіяна зернозбиральна техніка з південних регіонів, де збір зернових традиційно завершують раніше.

За підсумками прибиральної кампанії на Сумщині планують зібрати 1 мільйон 950 тисяч тонн зерна, це на 600 тисяч тонн зерна більше, ніж в 2010-му році. Середня врожайність теж значно вище, ніж торік і складає 27 центнерів з гектара. Також цього року в регіоні удвічі збільшені посівні площі деяких овочів і цукрового буряка, що дозволить не тільки завантажити місцеві цукрові заводи власною сировиною, але і реалізувати продукцію за межами області.
Юрій Чмирь переконаний, що в області урожай буде не тільки вчасно зібраний, але і збережений, а з метою забезпечення продовольчої безпеки в кожному районі будуть сформовані регіональні запаси стратегічних продуктів харчування.

Крім того, на прес-конференції мова йшла про складний ралі-рейд «Баха 1000», який пройде на Сумщині 5-7 серпня під егідою Автомобільної Федерації України, а також під патронатом голови Сумської облдержадміністрації Юрія Чмиря.  

«Я поздоровляю всіх з цією подією, прирівняною за значущістю до фінального матчу Кубка України по футболу, і запрошую на ралі-рейд, – звернувся Юрій Чмирь до громадськості області. – Ми чекаємо близько 500 екіпажів, причому не тільки з України, але і Росії, Франції, Німеччини та інших країн. Серед них – учасники всесвітньовідомого ралі «Париж-Дакар».
Губернатор переконаний, що проведення цього грандіозного марафону стане могутнім імпульсом для розвитку туризму в області та реалізації програми «Сумщина туристична».
На території Шосткинського, Ямпільського і Серединобудського районів буде облаштована траса, яка відповідає міжнародним стандартам. Після цього, можливо, світ дізнається Сумщину, як «столицю» ралі-рейдів так само, як, наприклад, Чилі і Аргентину, де щорічно проходять гонки «Ралі Дакар».