Положення про сектор  охорони здоров’я міської ради

План роботи сектору на 2012 рік 

Сектор міської ради з питань охорони здоров’я розташований за адресою: 41600, м.Конотоп,  пр.Миру,8, к.203.

Завідувач сектору: Шульга Жанна Олегівна 

         Години прийому: вт. – чт. з  13.00 до 17.00

                                       пн. – з 13.00 до 17.30

                                       пт. – з 13.00 до 15.00

 Обідня перерва з 12.00 до 13.00.

 

Медичну допомогу жителям міста надають 2 лікарні: ЦРЛ, до складу якої відносяться стаціонарне відділення на 600 ліжок, поліклініки: доросла, дитяча, стоматологічна; жіноча консультація, наркологічний диспансер, протитуберкульозний диспансер; відділення швидкої невідкладної медичної допомоги, лікарська амбулаторія в с.Підлипне, ФАП в с.Комуна;  відділкова лікарня ст. Конотоп, до складу якої відносяться стаціонарне відділення на 200 ліжок, поліклініки: доросла, дитяча, стоматологічна.

Санітарно-епідемічне благополуччя міста забезпечують Конотопська районна санітарно-епідеміологічна станція та Конотопська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Південно-Західній залізниці.
Медичні заклади міста у своїй роботі впроваджують сучасні технології в діагностиці та лікуванні хворих. Так, в ЦРЛ працює сучасна флюорографічна установка з цифровою обробкою даних обстеження. Проводиться лікування хворих з хронічною патологією такими методиками. як плазмофорез, гемосорбція, лазеротерапія, гіпербарична оксигенація, герудотерапія. Ефективно впроваджено в роботу апарат для лікування жовчно-кам’яної хвороби.
Діти – неоціненне багатство для своїх батьків, їхні надії, сподівання, мрії, гордість, за ради чого ми живемо. В нашому місті проживає більше 20 тисяч дітей. Прикро, що хвороби не обходять дітей. При дитячому відділенні Конотопської центральної районної лікарні створено «Гніздечко» – методично-соціальний проект, який спрямований на підтримку дітей та матерів, які опинились в скрутній життєвій ситуації, дітей, хворих на онкологічні захворювання, дітей-інвалідів. Саме в «Гніздечко» на тимчасове перебування влаштовуються діти віком від 0 до 3 років з багатодітних та малозабезпечених сімей для організації патронажної та соціальної служби. Метою цього проекту є повернення немовлят в родину, в разі неможливості діти влаштовуються до будинку дитини «Малятко» або всиновлюються. Влітку на території відділення проводиться санаторне лікування для дітей шкільного віку.

З червня 2010 року на базі жіночої консультації ЦРЛ працює Центр соціальної медико-психологічної допомоги  підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді». який надає медичну допомогу підліткам та молоді на основі дружнього підходу до молоді, рекомендованого ВООЗ та дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). Основними принципами Центру є добровільність, доброзичливість, доступність, конфіденційність, анонімність та не засуджуючий підхід до відвідувачів. В Центр можуть звертатися діти та молоді люди віком від 10 до 35 років. Консультувати їх будуть кваліфіковані фахівці: терапевт, дерматовенеролог, гінеколог, психолог.

Розпочато добудову недобудованого корпусу на території Конотопської ЦРЛ, в якому планується розмістити пологове відділення, дитячу поліклініку та діагностичний центр. При введені в дію недобудованої будівлі з’явиться можливість надавати медичні послуги населенню міста та району з урахуванням сучасних методик та технологій: створити індивідуальні пологові зали, зали для партнерських пологів, палати інтенсивної терапії для новонароджених, організувати в лікарні сучасний діагностичний комплекс

На підприємствах міста функціонують відомчі медичні заклади (2 медсанчастини, 1 поліклініка, 1 медпункт), які надають значну допомогу в медичному обслуговуванні працюючого населення.

В місті працює 37 аптечних заклади, з них 8 аптечних кіосків, які розташовані на території лікувальних закладів. Контроль за реалізацію в аптечних закладах лікарських засобів та виробів медичного призначення, їх якістю, ціноутворенням здійснюється Держлікінспекцією. Сектором міської ради з питань охорони здоров’я щоквартально проводиться моніторинг цін на ліки в аптеках міста.

Приватну медичну практику в місті здійснюють 11 приватних стоматологічних кабінета, 1 заклад «Естетдент», який надає стоматологічну допомогу, 2 приватних  гінекологічних кабінета, приватний лікувально-діагностичний заклад «Центр управління здоров’ям «Альф-Тарік», також  надає медичні послуги у приватному порядку поліклініка ТОВ «Червоний металіст», працює консультативно-реабілітаційний центр «Мірра», санепідпослуги надає ООО «Дезко».

Контроль за дотриманням санітарно-протиепідемічного режиму субєктами, які займаються приватною медичною  діяльністю здійснюється відповідно до закріплених територій Конотопською районною та лінійною санепідемстанціями. Дяльність приватної медичної практики здійснюється відповідно до Закону Укарїни «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», орган ліцензування (Міністерство охорони здоров’я України) затверджує ліцензійні умови та здійснює контроль за їх дотриманням.

.