TaransГучні вибухи мін, кулеметні черги, загиблі червоноармійці, грізні німці… Все як насправді. Вражає і перехоплює дух.  Так, минулих вихідних, а саме у суботу, 30 липня, місцеві мешканці та чисельні гості Конотопщини мали змогу поринути у події 1941 року. На хуторі Таранське поруч з Чортовим лісом відбулась військово-історична реконструкція бою на річці Сейм, присвячена 70-річниці початку Великої Вітчизняної війни. 

На цьому місці у 1941 році  десантники прийняли на себе страшний удар цілої танкової армії німців. Незважаючи на чисельну перевагу супротивника, червоноармійцям вдалося на кілька днів затримати наступ на місто. Керівник «Червоної зірки» Владислав Таранець зазначив: «Наслідки цього удару були трагічними – загинули майже всі наші солдати. Та не дивлячись на жахливі втрати, з таких боїв – маленьких епізодів війни, складалася перемога».

Цьогоріч дійство було більш масштабним. Лишень у самій реконструкції бою взяли участь понад сто чоловік – члени військово-історичних клубів з України, Росії та Білорусі. 

Ініціатива її проведення та організація належить столичній київській організації «Червона Зірка» і конотопському військово-історичному клубу «Останній рубіж».

Присутній на військово-історичній реконструкції бою заступник голови обласної ради Олег Бояринцев у розмові з журналістами зазначив, що ця ініціатива владою буде підтримуватися й надалі і вже наступного року така реконструкція пройде ще на більш високому рівні.