Економічний потенціал міста

             Місто Конотоп – один з найбільших промислових центрів Сумщини.
           Відстань від м. Конотоп автомобільними шляхами до столиці України м. Києва – 250 км, до обласного центру м. Суми – 125 км.
            Місто розташоване в долині річки Єзуч (приток Сейму в басейні Дніпра),залізницею – 129 км від обласного центру. Територія міста 4,032 тис. га.
         Місто має високий економічний потенціал та потужний залізничний  вузол,  через який проходить 9-й міжнародний  транспортний коридор,  що забезпечує вантажні та пасажирські перевезення за 7 напрямками: Київському, Харківському, Гомельському,  Курському, Московському, Полтавському,  Вітебському.  Станція  Конотоп  є вузловою Південно-Західної залізниці.   Приміським транспортом місто зв’язане з  Києвом  та   обласними центрами – Суми та Чернігів. Цим воно вигідно відрізняється від інших міст Сумської області і має певну інвестиційну привабливість.
       
Географічно-кліматичні   умови  дозволяють  успішно  займатися   переробкою    сільськогосподарської  продукції та її виробництвом (в т.ч. городництвом та садівництвом).
       Вигідне  транспортно-географічне розташування міста Конотопа разом із висококваліфікованими трудовими  ресурсами  в  умовах  ринкового  реформування  економіки  України  створюють  потенційні можливості для залучення коштів інвесторів.
          Чисельність населення міста становить 90,2 тис. осіб з них майже 57,8 % – працездатне населення, 17,5 % – населення молодше працездатного віку, 24,7 % – пенсіонери.
           На сьогодні швидкими темпами розвиваються всі галузі економіки. На території міста працює близько 20 великих промислових підприємств різних галузей економіки.
           
Промисловість – одна з основних галузей економіки, яка безпосередньо впливає на соціальний розвиток, надходження до бюджетів усіх рівнів, грошові доходи населення має. Важливо зазначити, що лідируючими в місті є галузі, що виробляють продукцію кінцевого споживання, і насамперед – машинобудування та металообробка, харчова та легка промисловість. В світі добре відомі такі підприємства як ТОВ “Мотордеталь-Конотоп”, ВАТ “Конотопський арматурний завод”, ДП “Авіакон”, ТОВ НВО “Червоний металіст”, ВАТ “Конотопм’ясо” та інші.
           
Вдале географічне розташування міста створює сприятливі умови для розвитку зовнішньоекономічних зв’язків промислових підприємств з країнами близького та далекого зарубіжжя.
              Підприємства міста підтримують зовнішньоекономічні зв’язки більше, ніж з 30 країнами Європи, Азії, Африки, Америки в тому числі: країни СНД, Литвою, Естонією, Болгарією, Францією, Чехією, Німеччиною, Іспанією, Індією, Шрі-Ланкою, Мексикою, Перу, ОАЕ, Марокко, Єгиптом, США та ін.
               
Розвиток підприємництва у місті набуває дедалі більшого економічного і соціального значення.
         В місті працює 532 підприємств малого та середнього бізнесу та 3074 приватних підприємців фізичних осіб.
             Підприємці працюють у виробничий сфері, будівництві, оптовій та роздрібній торгівлі, громадському харчуванню.
            З метою підтримки та розвитку малого бізнесу в місті створена та діє відповідна інфраструктура, яка забезпечує сприятливі умови для активізації розвитку підприємницької діяльності. Це: ТОВ “Консультаційна фірма “Бізнес-сервіс”, рекламна фірма ТОВ “Офіс-центр”, аудиторська фірма “Ажур”, 22 філій і відділень банків, філія Сумської торгово-промислової палати, громадська організація роботодавців “Асоціація підприємців та підприємств малого та середнього бізнесу м. Конотоп”, кредитна спілка “Єзуч”, страхові організації, та інші. Міською радою створені підприємцям зручні умови для отримання дозвільних документів в “Єдиному дозвільному центрі”.
           Одним з пріоритетних завдань міської влади є соціально-економічний розвиток міста на основі створення сприятливого середовища для розвитку підприємництва, залучення інвестиційних ресурсів та підтримки комфортних умов життєдіяльності громади.
            Тож запрошуємо переконатися в перевагах Нашого міста!