Програма інвестиційного розвитку міста Конотоп на період до 2020 року  

Конотоп – це місто, яке інтенсивно розвивається та належить до групи інвестиційно-привабливих міст України.

Привабливість інвестиційного клімату міста Конотоп зумовлена низкою факторів, а саме:
•   потужний промисловий потенціал і перспективи його розвитку;
•   наявність вільних земельних ділянок та приміщень для розміщення виробництва;
•   розвинений науково-технічний потенціал;
•   кваліфікована робоча сила та управлінський персонал;
•   розвинута інфраструктура транспорту і зв’язку;
•   розвинений агропромисловий комплекс, харчова та переробна промисловість;
•   вдале географічне розташування – проходять транспортні шляхи, що зв’язують регіони України з країнами СНД та Європи;
•   розвинена банківська мережа.

Короткий опис потенційних можливостей не дозволяє відобразити всі фактори інвестиційної привабливості міста, але враховуючи ринкові перетворення, ці можливості можуть виявитися сприятливими для інвесторів, які своєчасно відреагують на пропозиції міста Конотоп в розміщенні інвестицій.
Одним із головних напрямків роботи міської ради є створення сприятливих умов для розвитку місцевої економіки, яка б відзначалась високою ефективністю, конкурентоздатною продукцією, високими доходами, відповідним рівнем і якістю життя населення, характерними для європейських країн.

Пріоритетними напрямками у сфері залучення інвестицій в економіку міста є:
•  виробництво в галузі харчової, деревообробної, будівельної, легкої промисловості;
•  впровадження інноваційних технологій у виробництві;
•  впровадження енерго- та ресурсозберігаючих технологій;
•  модернізація житлово-комунального та дорожнього господарства;
•  захист навколишнього середовища і здійснення природоохоронних заходів;
•  відродження пам’ятників історії та культури;
•  розвиток міського автомобільного та електротранспорту;
•  розвиток соціальної сфери;
• розвиток сфери послуг та побутового обслуговування;
• розвиток індустрії розваг та відпочинку, туристичної сфери.

Місто зацікавлене у взаємовигідному співробітництві та налагодженню партнерських стосунків у всіх сферах суспільного життя: від створення нових виробництв на основі нових технологій в тому числі енергозберігаючих, підготовки та впровадження спільних проектів технічного переоснащення існуючих підприємств – до участі в наукових, освітніх, культурних, соціальних програмах.

Інвестиційні пропозиції

Вільні земельні ділянки

Вільні приміщення

н о в и н и

Досвід співпраці з Українським культурним фондом

Проект ЄС/ПРООН

123321123Місто Конотоп учасник проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES), що фінансується Європейським Союзом!

Метою проекту є: стимулювати та підтримати створення ОСББ; підготувати ОСББ для отримання фінансування та реалізації проектів з покращення стану будинків; сприяти підвищенню обізнаності населення з питань енергоефективності та енергозбереження; сприяти підвищенню енергоефективності житлового фонду.

Проект надає підтримку ініціативним групам, об’єднанням співвласників будинків та житлово-будівельним кооперативам у їх організаційному становленні та подальшому впровадженні енергоефективних рішень, існуючі ОСББ зможуть розробити власні проекти з підвищення енергоефективності та подати заявку на фінансування до Фонду енергоефективності України.

Проект тісно співпрацює з Міжнародною Фінансовою Корпорацією (ІРС), Фондом енергоефективності та іншими програмами та донорами, що підтримують ОСББ та впровадження заходів енергозбереження.

 

Місто Конотоп учасник проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES), що фінансується Європейським Союзом!
Метою проекту є: стимулювати та підтримати створення ОСББ; підготувати ОСББ для отримання фінансування та реалізації проектів з покращення стану будинків; сприяти підвищенню обізнаності населення з питань енергоефективності та енергозбереження; сприяти підвищенню енергоефективності житлового фонду.
Проект надає підтримку ініціативним групам, об’єднанням співвласників будинків та житлово-будівельним кооперативам у їх організаційному становленні та подальшому впровадженні енергоефективних рішень, існуючі ОСББ зможуть розробити власні проекти з підвищення енергоефективності та подати заявку на фінансування до Фонду енергоефективності України.
Проект тісно співпрацює з Міжнародною Фінансовою Корпорацією (ІРС), Фондом енергоефективності та іншими програмами та донорами, що підтримують ОСББ та впровадження заходів енергозбереження.

Місто Конотоп стало учасником нового проекту!

14 листопада  2018 року місто долучилося до публічної презентації та воркшопу-1 проекту «Е-рішення для громад», який реалізується Центром розвитку інновацій за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

З вітальними словами виступали Бенедікт Херрманн, Перший секретар Представництва ЄС в Україні, та Андрей Хорват, заступник Директора Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ.

Основні завдання проекту – підвищити обізнаність щодо ухвалення управлінських рішень на основі актуальних даних та прогнозів; забезпечити громади ІТ-рішеннями для обліку громадян, нерухомості та іншого майна; надати консультаційно-технічну підтримку щодо використання (вдосконалення) ІТ-рішень, демографічних, економічних, бюджетних прогнозів, управління нерухомістю тощо.

Команда Проекту презентувала портфель ІТ-рішень: НБІТ (Національний Банк ІТ-рішень) та е-досвід громад: еГромада (дослідження), фінансовий та інвестиційний менеджмент громад (кейс – доходи), управлінський портал для громад (відкриті дані, місцева статистика, ГІС).

Впродовж заходу всі мали можливість ознайомитися з основними ІТ-продуктами Проекту, поспілкуватися з Командою, обмінятися досвідом.

Довідково: майже 300 громад із усіх областей України виявили бажання взяти участь в проекті «Е-рішення для громад». З них сімнадцять громад Сумської області подавали заявки на участь в конкурсі. Покращити якість управлінських рішень, посилити фінансову спроможність та підвищити інвестиційний потенціал громади – все це стане доступним учасникам проекту «Е-рішення для громад».

Відкрито набір учасників за проектом «Школа лідерства»!

Управління економіки міської ради, у рамках Інвестиційної програми розвитку міста, розпочинає набір учасників на курс тренінгових занять за проектом «Школа Лідерства».

Якщо Ви прагнете розвинути свій лідерський потенціал та маєте багато цікавих ідей, то ця унікальна можливість саме для Вас.

Кваліфіковані тренери, експерти та практики навчатимуть Вас особливостям командної роботи; тайм-менеджменту; управління; самомотивації; проектного менеджменту; побудови ефективних комунікацій; управління конфліктами; розробки локальних проектів; мистецтва самопрезентації та протидії стресу.

До участі запрошуються стартап-підприємці, власники діючого бізнесу, представники громадських організацій, бюджетних закладів, державних установ.

Місце проведення: МЦКіД «Кінотеатр «Мир». Участь безкоштовна.

Бажаючим узяти участь необхідно заповнити реєстраційну форму за телефонами:

(05447) 6 61 66(097) 474 62 12.

Увага кількість місць обмежена.

 

Місто Конотоп за підтримки Українського культурного фонду розвиватиме музейну сферу!

 

18 вересня 2018 року було офіційно підписано грантову угоду з Українським культурним фондом. Угода передбачає поєднання фінансових, інтелектуальних та організаційних зусиль, направлених на впровадження заходів комплексного проекту «Запровадження автоматизованої системи обліку та управління музейними фондами Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського».

Проект, загальною вартістю 328,8 тис.грн. (грантові кошти – 326,8 тис.грн.),  спрямований на збереження музейних цінностей та поширення інформації про них, шляхом запровадження автоматизованої системи обліку та управління музейними фондами. У рамках проектної діяльності, крім налаштування мережевої програми обліку, передбачається створення сучасного веб-ресурсу музею з інтерактивною галереєю, видання книги з «музейними цікавинками», проведення ряду комунікаційних заходів: міжнародної виставки-конференції, музейних читань, арт-фесту тощо.

Активна фаза впровадження проекту розпочнеться з 19 вересня та триватиме до 30 листопада. Збереження та відродження національних традицій, забезпечення доступності всіх видів музейних послуг та музейної діяльності для кожного мешканця, організація дозвілля всіх верств населення, подолання стереотипів та інноваційні методи роботи – це пріоритетні напрямки роботи працівників музейних закладів міста. І завдяки грантовій підтримці Українського культурного фонду, напрацювання проектної команди, до складу якої увійшли фахівці відділу культури і туризму міської ради, управління економіки та музею, будуть втіленні у життя.

Довідково: Український культурний фонд (УКФ) – державна інституція, що створена у 2017 році з метою сприяння розвитку культури і мистецтв України, підтримки культурного розмаїття, інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність Українського культурного фонду спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

 

Місто Конотоп у новому проекті!

Місто Конотоп на конкурсній основі увійшло у число учасників проекту «Адвокація громадського бюджету для успішної реформи децентралізації», і протягом наступних декількох місяців за підтримки координаторів проекту, спільно з залученими експертами впроваджуватиме у місті принципи громадського бюджету.

20 липня 2018 року начальник управління економіки міської ради Людмила Гапєєва та представники ГО «Міжрегіональний інститут розвитку громад» прийняли участь у стартовому воркшопі: «Впровадження громадської моделі бюджету участі в містах України»(м.Київ).

«Для нас громадський бюджет є інструментом для активізації участі мешканців у життєдіяльності міста, своєрідним поштовхом для розвитку громади», – начальник управління економіки Людмила Гапєєва.

Під час воркшопу представники органів місцевого самоврядування та громадськості ділилися власним досвідом громадського бюджету, окреслили проблеми та успішні практики.

Серед піднятих питань: переваги громадської моделі бюджету участі, взаємодія з населенням та побудова ефективної інформаційної кампанії, особливості управління, проблематика в бюджетуванні та реалізації проектів тощо.

Довідково:

Проект впроваджується Центром розвитку інновацій в межах програми Європейського Союзу «Підтримка громадянського суспільства в Україні» за підтримки Центру демократії та верховенства права (DEM) та Реанімаційного Пакету Реформ (РПР).

Міста-учасники – Київ, Львів, Полтава, Рівне, Житомир, Суми, Луцьк, Тернопіль, Конотоп, Вишгород, Буча, Новоград-Волинський, Славутич, Переяслав-Хмельницький, Славута.