muz    

У Конотопському краєзнавчому музеї ім. О.М. Лазаревського 22 серпня 2011 року о 15 годині відбудеться відкриття виставки вишиванок «У полоні прекрасного» з приватної колекції місцевої жительки Шалівської З.В.,  приуроченої до 20-річчя Незалежності України.

Мистецтво вишивки в Україні має багаторічну історію і своїм корінням сягає дохристиянського періоду. Від візерунків, орнаментів, вишитих певними кольорами віє таємничою силою легенд та вірувань наших пращурів, у них був певний  магічний зміст. Вишивка була своєрідним оберегом  від злих сил.

Наш народ здавна славився своєю майстерністю. Вишита сорочка здавна була традиційним вбранням українців, а рушник супроводжував людину протягом усього її життя. Він був і оберегом, і молитвою, і засобом спілкування з предками.

Осягнути велич і красу української вишивки можна завдяки колекції відданій своєму краю жінці, яка зібрала колекцію рушників і сорочок з усього північного регіону, серед яких роботи з Конотопщини, Полтавщини та славнозвісні Кролевецькі рушники.

Часи роботи музею: 8.00 – 17.00, перерва: 12.00 – 13.00

Виставка триватиме до кінця вересня.