23 серпня 2011 року об 11.00 у краєзнавчому музеї ім. О.М. Лазаревського відбудеться відкриття фотовиставки Сергія Гуцана.

Старовинним  містам притаманний свій власний характер,  вони не відразу розкривають свої таємничі та затишні куточки зацікавленому погляду. Чим старше місто, тим більшою привабливістю воно володіє, завдяки своїй неповторній архітектурі, невеличким площам та привітним скверам, що приховані під тінню сторічних дерев.

Давні фото колись провінційного міста привідкривають його історію, показують життя, яке кипіло в ньому роки і навіть сторіччя тому. Переглядаючи фотокартки, на деякий час, із звичайних людей можна перетворитись в істориків, археологів і культурологів, що розглядають картини минулого так, ніби все відбувається на наших очах. Стіни будинків, напівзруйновані і ті, що існують до цього часу, з їх незвичайною архітектурою відкриваються з фотографій новими, поки ще нікому незвіданими гранями.

Вся краса і велич зібрана Сергієм Гуцаном на світлинах старого міста Суми для того, щоб можна було здійснити свою подорож вглиб історії, поринути в іншу епоху, прогулятись старими вулицями, ознайомитись з людьми, які жили сторіччя тому.

Пройнятись духом старовини допоможуть і старі фотоапарати, які, на відміну від сучасних цифрових, потребували неабиякої витримки і вмінь для отримання якісної фотографії. Адже, щоб створити фото, яке було б цікавим для інших, ще декілька десятків років тому фотограф мав бути справжнім майстром і чаклуном, знати всю фізику процесу, вміти правильно встановити потрібне освітлення, необхідну витримку, потім обробити негативи за допомогою хімікатів і, нарешті, вручну роздрукувати. Отже, процес створення фотографії — це справжнє мистецтво, фотоапарат у руках фотографа — це магічний інструмент, а фотокартка — шедевр, витвір мистецтва.

Під час презентації відвідувачі матимуть можливість почути від автора розповідь про його рідне місто, те, яким фотограф бачить його та мешканців Сум, світлини пам’яток архітектури та просто вулиць і околиць міста.