IMG_8976Древній і вічно юний Конотоп відсвяткував 68-у річницю визволення від німецько-фашистських загарбників. Урочисті заходи з цієї нагоди розпочалися ще напередодні свята. Так 5 вересня в будинку культури «Зоряний» відбувся урочистий вечір «Осіннє золото», де найдостойніші мешканці та гості міста отримали почесні відзнаки за вагомий внесок у розбудову економіки, культури, охорони здоров’я, освіти, спорту та інших сфер життєдіяльності міста.

Ось і цього року міський голова Василь Дзед привітав присутніх та виконав почесну місію нагородження.

У переддень 68-річниці визволення міста Конотопа від фашистських загарбників міський голова, його заступники, представники міської ради й працівники управління праці та соціального захисту населення привітали з наступаючим святом ветеранів, інвалідів війни та учасників бойових дій. 420 ветеранів війни отримали вітальні листівки та продуктові набори за місцем проживання та в медичних закладах міста.

6 вересня вранці з покладання квітів до пам’ятних місць, пов’язаних з історією Конотопа розпочалося святкування 68-ї річниці визволення міста від німецько-фашистських загарбників. Представники органів міської влади, гості з болгарського міста-побратима Мездри, керівники підприємств і установ віддали данину пам’яті тим, хто творив історію міста. Вшановуючи тих, кому Конотоп завдячує своїм другим народженням, кому не  судилося побачити мирне небо над рідним містом, ветерани Великої Вітчизняної війни, трудові колективи підприємств, установ, навчальних закладів міста пройшли святковою ходою до Меморіалу Слави, де відбувся мітинг-реквієм «Ніхто не забутий, ніщо не забуте».

Шосте вересня – пам’ятний для Конотопа день. Післявоєнне покоління в довічному боргу перед ветеранами війни. Усе менше залишається тих  у життєвому строю, чиї груди вкриті медалями, а на скронях – сивина. Завдяки їм, ми живемо під мирним небом, тому пам’ятати про них, загиблих і живих – наш святий обов’язок. Про це звертаючись до учасників мітингу, говорили міський голова Василь Дзед, перший заступник голови Сумської обласної ради  Олег Бояринцев, ветеран Великої Вітчизняної війни Василь Васильович Давиденко та владика Іосиф, єпископ Конотопський та Глухівський.

На знак глибокої скорботи і вічної пам’яті про загиблих у роки Великої Вітчизняної війни керівники міста та району, керівники ветеранських організацій, командири військових частин та колективи підприємств, організацій і навчальних закладів міста поклали квіти до Братської могили.

Віддавши данину пам’яті своїм визволителям, Конотоп почав святкування. На ветеранів чекала каша та святковий обід, а молодь поринула в розмаїття заходів. Відпочити усією родиною можна було на території Музею авіації, де демонструвалася виставка авіаційної техніки, послухати виступ духового оркестру.

У рамках святкових гулянь «На щастя, на долю, на многії літа!» на конотопців та гостей міста чекали: концерт камерної музики, галявина поцілунків, ігрові програми для дошкільнят, спортивні родинні змагання, показові виступи з бойових видів мистецтв вільного козацтва Молодої Січі, а також міні-зоопарк, різні конкурси та естафети для дітей.

Увечері центром святкування стала головна сцена міста. Тут відбулася конкурсно-розважальна програма «Майданс-Конотоп» за участю провідних хореографічних колективів міста та концерт зірок української естради: гурту «Вікторія», короля пародій В.Михайленка, шоу-балета «Флеш».

Завершенням свята став яскравий феєрверк, яким спалахнуло мирне вечірнє небо Конотопа.