Автоматизована  інформаційно-телекомунікаційна система “Державний реєстр виборців” (далі АІТС Реєстру) була введена в постійну (промислову) експлуатацію 29 вересня 2009 року та функціонує по даний час, саме з її допомогою було забезпечено виготовлення уточнюючих списків виборців для виборів Президента України, уточнюючі списки виборців для повторного голосування виборів Президента України, попередніх і уточнюючих списків виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів.

Державний реєстр виборців (ДРВ)  – автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система (банк даних), призначена для зберігання, обробки даних, які містять передбачені Законом України «Про Державний реєстр виборців» відомості, та користування ними, створена Центральною виборчою комісією для забезпечення державного обліку громадян України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України (виборців). Як єдина база даних, доступ до якої здійснюється через закриту мережу, почав діяти з березня 2009 року (кращий IT проект України 2009 року). Раніше існував у вигляді локальної інформаційно-аналітичної підсистеми «Списки виборців», що була встановлена в кожному відділі ведення реєстру. Структура органів Держреєстру України налічує 755 відділів.

В Державному реєстрі виборців фіксуються деякі паспортні дані громадян:

 1. Прізвище, ім’я, по батькові;

 2. Дата народження;

 3. Місце народження (не фіксується в списках під час виборів);

 4. Адреса проживання (виборча адреса).

 Також прослідковуються всі зміни в імені та адресі з моменту занесення до реєстру.

Всі дані до реєстру заносяться відділом ведення Державного реєстру виборців, який створено в кожному районі, районі в місті та в містах обласного значення (без районного поділу). Дані відділ отримує від розташованих на відповідній території суб’єктів надання відомостей:

 – органу Міністерства внутрішніх справ (“Паспортний стіл”),

 – органу Міністерства юстиції (РАЦС),

 – військових частин (щодо військовослужбовців строкової служби),

 – органів виконання покарань (виправних колоній),

 – органів Міністерства охорони здоров’я України (щодо постійно нездатних самостійно пересуватися),

 – органів опіки та піклування (щодо недієздатних).

Реєстр створювався на основі даних з ІАП «Списки виборців», які кожен відділ поштою на CD-дисках надсилав до ЦВК для первинного формування реєстру. Після цього було проведено первинне уточнення даних суб’єктами надання відомостей (надання всіх змін з моменту останніх виборів на відповідній території). А в серпні-вересні 2009 року Центральна виборча комісія здійснила розсилку, занесеним до реєстру виборцям України, повідомлень про включення до Державного реєстру виборців. В разі виявлення помилок виборцям пропонувалося звернутися у відповідний відділ ведення для їх усунення.

Підставами занесення виборців до реєстру є:

 — Досягнення 18-річного віку;

 — Набуття громадянства України;

 — Виявлення невключеного до реєстру виборця (в тому числі за заявою самого виборця).

Виборці можуть звернутися до відділу ведення з заявою про:

 1. виправлення даних (відповідно до паспорту);

 2. включення до реєстру (в разі відсутності);

 3. зміну виборчої адреси (незалежно від місця реєстрації).

Для зміни виборчої адреси достатньо будь-якого документа, що підтверджує проживання за якоюсь адресою на території відповідного відділу ведення:

– паспорт з реєстрацією,

 – довідка з ЖЕКу,

 – свідоцтво про право власності на житло,

 – свідоцтво про шлюб чи про народження, що засвідчує родинні зв’язки з вже зареєстрованим за цією адресою виборцем,

 – письмова згода власника житла,

 – договір оренди житла,

 – або щось інше.

 Проте в місцевих виборах на даній території можуть брати участь лише зареєстровані мешканці відповідної території.

Дані реєстру використовуються для складання попередніх та остаточних списків виборців для проведення будь-яких виборів та референдумів. Відділи ведення виготовляють списки в двох екземплярах, один для окружної виборчій комісії, інший – для дільничних виборчих комісій. Також можливе використання в статистичних цілях.

Адреса відділу: м.Конотоп, пр.Миру 8, каб. 305 (ІІІ поверх адмінбудівлі міської ради)