IMG_304122 вересня делегація від міста Конотопа на чолі з міським головою Василем Дзедом та в складі колишніх партизанів-підпільників, відвідала місто партизанської слави Путивль, де пройшли урочистості з нагоди Дня партизанської слави.

Під час мітингу на Меморіалі міста партизанської слави – Путивля голова облдержадміністрації Юрій Чмирь передав вітання ветеранам Сумщини від Президента України та побажав міцного здоров’я і довгих літ в ім’я процвітання України. Привітав ветеранів і народний депутат України, радник Прем’єр-міністра України Андрій Деркач, який подарував вірянам Путивля знайдену на території Кролевеччини ікону Божої Матері, як берегиню роду людського.

  Для святкування пам’ятної дати на Путивльщину прибули делегації з Курської, Брянської, Бєлгородської областей Російської Федерації, з республіки Білорусь. Безперечно, головними героями свята були самі ветерани, яких, на жаль, з кожним роком стає все менше.

Делегація від міста відвідала музей партизанської слави та музей зброї і військової техніки, віддали шану партизанам на Алеї Героїв у Спадщанському лісі, стали свідками історичної реконструкції подій партизанської пори, скуштували справжнього партизанського кулешу.

Одним з урочистих моментів святкування 70-річчя партизанського руху стало нагородження партизанів, які з’їхалися на святкування з різних куточків Сумської області. Серед нагороджених були і двоє партизанів – жителів нашого міста.  Орден Богдана Хмельницького II ступеня голова облдержадміністрації Юрій Чмирь вручив  Миколі Кабанову, а Галині Кривошеєвій орден «За мужність» II ступеня.

День, проведений у місцях бойової слави партизанів, надовго залишиться у пам’яті учасників свята.