13

22 вересня в Краєзнавчому музеї ім. Лазаревського відбулось урочисте закриття цьогорічного пленеру «Барви Малевича». Почесною гостею зібрання стала кандидат мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України Ніна Велігоцька, яка презентувала книгу «Шляхами Казимира Малевича. Зупинка Конотоп».

            Пленер «Барви Малевича» щороку приймає митців з усієї України. А цьогоріч – зустрічав і російських гостей. Названий пленер ім’ям славетного авангардиста Казимира Малевича, який у 1894-1895 роках проживав у Конотопі. За словами дослідників, саме тут розпочалось його творче сходження, щонайменше дві роботи він написав у Конотопі. Як пише Малевич у своїй автобіографії про конотопські часи (мовою оригіналу): “Тюбики, палитра, кисти, зонтики, стул складной с самого Белополья не давали мне покоя. Мне было 16 лет, я уже рисовал, как мне казалось, все, и коров, и лошадей, и людей, как рисовали художники в журналах”.

            На створення чудових картин наше місто надихнуло і учасників пленеру. За словами талановитих гостей, в Конотопі завжди легко малюється, тут відчувається особлива творча атмосфера, яка сприяє плідній праці. Спілкування з однодумцями, обмін досвідом та творчими надбаннями – це те, заради чого художники щороку приїжджають на пленер. І як результат – яскраві полотна, на яких природа Конотопщини, всі барви ранньої осені, вулиці нашого міста – оживають та несуть гармонію в наші серця.