DSCN358026 вересня в приміщенні міської ради під керівництвом міського голови Василя Дзеда відбулося засідання  виконавчого комітету Конотопської міської ради, в ході якого були розглянуті питання про стан виконання програми протидії захворювання на туберкульоз у 2007-2011 роках; про забезпечення профільного навчання учнів старшої школи, та інші.

З першого питання перед присутніми виступила в.о. головного лікаря ЦРЛ Ольга Гапоненко. Ольга Олександрівна зазначила, що в місті проводиться активна робота по зниженню захворюваності на туберкульоз, збільшення відсотку охоплення населення флюорографічним обстеженням.

Фтизіатрична служба Конотопської ЦРЛ активно працює над виконанням заходів програми. Станом на 01.09.2011 у протитуберкульозному диспансерному відділенні Конотопської ЦРЛ на «Д» обліку перебуває 192 мешканця міста.

Основний метод раннього виявлення туберкульозу легень – це профілактичне ФЛГ обстеження. Так, показники профілактичних обстежень на туберкульоз збільшились, по місту за 8 місяців 2011 року обстежено 35525 чол., при плані 50666, що складає 70,1% та значно вищий ніж в інших містах області.

Спостерігається зменшення деструктивних форм туберкульозу серед вперше виявлених хворих по місту з 5 осіб в 2010 році до 3 осіб за аналогічний період у 2011 році.

Ольга Олександрівна відмітила, що деякі верстви населення недооцінюють загрозу захворювання на туберкульоз – ухиляються від проходження щорічних профілактичних оглядів. В більшості – це непрацюючі, соціально дезадаптовані особи. Вони складають значний відсоток серед вперше виявлених хворих на деструктивну форму туберкульозу.

При обстеженні та лікуванні хворих на туберкульоз, виникає ряд проблемних питань: рентгенологічна плівка не закуплена у повному обсязі; в відділенні в наявності не всі протитуберкульозні препарати; покрівля туберкульозного відділення потребує капітального ремонту та інш.

Заслухавши доповідь в.о. головного лікаря ЦРЛ міський голова звернув увагу на необхідності забезпечити у повному обсязі придбання Конотопською ЦРЛ рентгенологічної плівки, туберкуліну; обладнання туберкульозного відділення душовою кабінкою; при плануванні кошторису на 2012 рік, передбачити можливість збільшення видатків на харчування одного ліжко-дня.

Про забезпечення профільного навчання учнів старшої школи перед присутніми виступила начальник відділу освіти міської ради Тетяна Шерудило.  Як зазначила Тетяна Миколаївна, організація профільного навчання здійснюється в усіх навчальних закладах міста. Профільне навчання здійснюється за 14 напрямками, що дає можливість старшокласникам мати вибір. Профільним навчанням серед учнів 10-11 класів охоплено 37 класів із загальною чисельністю 839 учнів. У порівнянні з минулим роком кількість учнів охоплених профільним навчанням збільшилась на 196.

         Тетяна Миколаївна відмітила, що навчальні заклади забезпечені кваліфікованими педагогічними працівниками. Відділом освіти вживаються заходи щодо удосконалення фахової майстерності педагогічних працівників, проводиться постійна методична робота з кадрами по підготовці до викладання предметів.

         Учителі міста проводять активну творчу роботу по створенню навчально-методичної бази викладання предметів профільного рівня: ними розроблені і надруковані збірники завдань для тематичного контролю навчальних досягнень учнів з математики, української мови, біології, хімії, створені методичні посібники з планування та вивчення окремих спецкурсів.

         Заслухавши інформацію начальника відділу освіти з зазначеного питання, виконком міської ради відзначив, що відділом освіти проводиться належна робота з профільного навчання учнів старшої школи.

         Після обговорення основних питань члени виконкому розглянули та погодили запропоновані структурними підрозділами міської ради інші проекти рішень.