220Заступник голови облдержадміністрації Тамара ІЩЕНКО взяла участь у «круглому столі» на тему «Здобутки щодо соціального захисту ветеранів на Сумщині»

 

             На сьогодні в Україні створено систему законодавства щодо соціального захисту літніх людей, спрямовану на підтримку громадян похилого віку, повернення їх до самостійного повноцінного життя.

«У рамках виконання Програми Президента «Україна для людей» та Стратегії соціально-економічного розвиту «Нова Сумщина-2015» в області забезпечується підтримка з боку держави літніх людей, посилюється увага до їхніх потреб», – наголосила заступник голови облдержадміністрації Тамара Іщенко.

За її словами, на Сумщині проживають 75,7 тисячі ветеранів війни та осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Із них 5,4 тисячі інвалідів війни, 6,6 тисячі учасників бойових дій, 50,7 тисячі учасників війни, 2 особи та 9 вдів, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, близько13 тисяч членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, майже 148 тисяч ветеранів праці та 151 тисяча дітей війни.

У 2011 році для надання пільг з державного обласному бюджету виділено субвенції в сумі 168,7 мільйона гривень. Ветеранам війни проведено капітальні ремонти 29 житлових приміщень на суму понад 262 тисячі гривень.

З початку року більш як 20 тисячам пільговиків нарахована пільга на тверде паливо в готівковій формі на суму понад 8 мільйонів гривень; пільги на скраплений газ, що використовується на побутові потреби, нараховані 15 тисячам ветеранів війни на суму 825,7 тисячі гривень.

Щороку до Дня Перемоги виплачується разова грошова допомога інвалідам війни, учасникам бойових дій, особам, які мають особливі  заслуги перед Батьківщиною, членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, учасникам війни. У регіоні цю допомогу отримали близько 70 тисяч осіб у загальній сумі понад 17 мільйонів гривень, що на 1,2 мільйона гривень більше, ніж у минулому році. За ініціативи голови облдержадміністрації Юрія ЧМИРЯ, проводиться щотижневий моніторинг профілактичних медичних оглядів ветеранів війни, забезпечення їх амбулаторною та стаціонарною медичною допомогою, різними видами протезування. Профілактичними медичними оглядами охоплено 99,95% ветеранів війни та 94,5% осіб похилого віку.

Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 жовтня збільшується з 764  до 784 гривень.

               Однією з пільг, передбачених законодавством для соціального захисту ветеранів війни є забезпечення їх за рахунок коштів державного бюджету безоплатним санаторно-курортним лікуванням. У  лікувально-профілактичних закладах Сумської області функціонують 382 палати (965 ліжок) для ветеранів війни та осіб похилого віку, що повністю задовольняє потребу.

Інформація прес-служби ОДА