221                                                         Голова облдержадміністрації зустрівся з представниками обласних осередків Спілки ветеранів Афганістану України та чорнобильцями

             «Незважаючи на  труднощі соціально-економічного характеру, держава має забезпечувати передбачені Конституцією гарантії соціального захисту, особливо, коли йдеться про людей, чий особистий приклад служіння Вітчизні є взірцем для нинішніх поколінь», – зазначив Юрій Чмирь.

            В ході зустрічі зазначалось, що останні роки Україна перебувала в полоні популізму. Уряди, охоплені суцільним передвиборчим ажіотажем, приймали закони, не підкріплені фінансово. Економіка не встигала за потребами. Сьогодні право на пільги і гарантії мають більше 13 мільйонів людей, це – майже кожний третій громадянин України. На їх виплату у 2011 році необхідно до 300 мільярдів гривень – фактично  це  бюджет держави.

            «Сьогодні Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ ставить перед завдання забезпечити політичну стабільність та економічне процвітання, добробут кожної родини, турботу про кожну людину. Ми робимо це сьогодні і будемо робити в майбутньому. Підґрунтям для того є позитивні зміни, які  можна побачити на прикладі нової Сумщини», – наголосив Юрій Чмирь.

У проекті Держбюджету на 2012 рік соціальні пільги та гарантії в загальному обсязі на 1,7 мільярда гривень перевищують показники поточного року. Зокрема, пропонується на 20% підвищити пенсії інвалідам війни (з 2589,5 грн. до 3112,7 грн.); пенсійні виплати для інвалідів – ліквідаторів аварії на ЧАЕС – збільшити на 25% (з 1815,1 грн. до 2164,6 грн.). Члени сімей загиблих мають отримати підвищення до пенсії у 358 гривень; члени сімей померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни – у 235 гривень, або на 23,5% більше, ніж у 2011 році. Члени сімей померлих учасників бойових дій, учасників війни, партизанів і підпільників отримають 101 гривню доплат ( у 2011 році – 76,7 грн.).

З метою збереження злагоди в суспільстві, забезпечення гідного рівня життя ветеранів війни, створення належних умов для їх життєзабезпечення буде підписано  Меморандум про взаємодопомогу і співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Спілкою ветеранів Афганістану, а також Меморандум  між Урядом та Всеукраїнською організацією інвалідів «Союз Чорнобиль Україна».

Документи передбачають забезпечення соціальних виплат, надання пільг, компенсацій, гарантій воїнам-інтернаціоналістам та чорнобильцям у розмірах не нижче, ніж фактично виплачувалось на дату підписання Меморандуму.

Інформація прес-служби ОДА