Законом України «Про державний земельний кадастр» вперше на законодавчому рівні врегульовані питання реєстрації земельних ділянок згідно з єдиною системою кадастрового обліку

На цьому в ході брифінгу наголосив начальник Головного управління Держкомзему в Сумській області Іван Янківський.

«На виконання Програми Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА «Україна для людей», в рамках земельної реформи було прийнято Закон «Про Державний земельний кадастр», яким запроваджено відкритий облік землі, доступ до якого буде можливий через мережу Інтернет», – повідомив Іван Янківський.

За його словами, наразі напрацьовується механізм реалізації нещодавно ухваленого закону. Передбачається автоматизація всіх процесів, пов’язаних з веденням Державного земельного кадастру, та створення «єдиного вікна», поінформував посадовець.

«Закон посилить контроль за використанням та отриманням земельних ділянок у власність, забезпечить гарантування та захист прав на землю, сприятиме подоланню корупції  у сфері земельних відносин, зменшить кількість земельних спорів та сприятиме формуванню позитивного іміджу України, як інвестиційно привабливої держави», – наголосив Іван Янківський.

Державний земельний кадастр міститиме наступну інформацію про землю – кадастровий номер, місце розташування, опис меж, площу, дані про якісний стан земель, цільове призначення, інформацію про обмеження у використанні земель, нормативно-грошову оцінку тощо.

Згідно з Законом, дані земельного кадастру буде оприлюднено на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади із земельних ресурсів. При цьому, пошук, перегляд, копіювання і роздрукування даних про межі адміністративно-територіальних одиниць, кадастрові номери та цільове призначення ділянок, розподіл земель між власниками і користувачами, обмеження у використанні земель, зведені дані щодо кількісного і якісного обліку земель можна буде отримати безкоштовно.

Відомості із земельного кадастру видаватимуться державними кадастровими реєстраторами у формі витягів про об’єкт; довідок, що містять узагальнену інформацію про ділянку; копій з кадастрової карти й іншої картографічної документації кадастру.

Закон не має прямого впливу на встановлення термінів відведення земельних ділянок. Його завдання – впорядкувати ведення обліку сформованих земельних ділянок шляхом їх державної реєстрації, пояснив Іван Янківський.

Інформація прес-служби ОДА