11611 жовтня в приміщенні адміністративного корпусу ДП «Авіакон»  було підписано Меморандум про співпрацю між облдержадміністрацією, ПАТ «Мотор-Січ» та авіаремонтним заводом «Авіакон» щодо реалізації Програми гелікоптеробудування та налагодження виробництва гвинтокрилів на Конотопському підприємстві.

За словами керівника області Юрія Чмиря, випуск власних вертольотів – величезне досягнення загальнодержавного масштабу, втілення мрій багатьох поколінь працівників підприємства та нова сторінка в історії заводу.

«Сьогодні ми демонструємо швидкі темпи реалізації реформ, започаткованих Президентом України Віктором ЯНУКОВИЧЕМ, які дають новий імпульс розвитку бюджетоутворюючих підприємств», – зазначив Юрій ЧМИРЬ.

За його словами, Кабінетом Міністрів України розроблена Програма гелікоптеробудування. І вже наступного року у Конотопі буде виготовлено сучасний вітчизняний вертоліт, оснащений двигунами виробництва «Мотор-Січ». Загалом протягом 2012 року заплановано зібрати 18 повітряних машин, які будуть використовуватися у різних галузях народного господарства.

В підписанні Меморандум про співпрацю прийняв участь і міський голова Василь Дзед. Василь Іванович відмітив, що розширення виробництва потягне за собою збільшення кількості робочих місць та відрахувань до місцевого бюджету, а це – додаткові ресурси для розвитку Конотопа, реалізація соціальних проектів та покращення інфраструктури міста.

За словами голови ради директорів ПАТ «Мотор Січ» В’ячеслава БОГУСЛАЄВА, саме Конотопський завод може стати флагманом гелікоптеробудування в державі.

«Ми виконуємо якісний ремонт та проводимо модернізацію гелікоптерів на найвищому рівні. Утім Україна варта того, аби створювати власні машини. Тож гелікоптеробудування розпочнеться з Конотопської землі», – підкреслив В’ячеслав Богуслаєв.

Він прогнозує у майбутньому виробництво на «Авіаконі» до 40 гелікоптерів за рік, а в 2015 році – вихід на зовнішні ринки.

«Ми йшли до цього протягом 80 років розвитку нашого підприємства, підготували нове покоління фахівців, готових реалізувати амбітні ініціативи та проекти», – підкреслив директор Державного підприємства «Авіакон» Олексій ЄНІН.