110 Відкриття першої черги будівництва меморіалу воїнам-інтернаціоналістам та освячення каплиці в ім’я святого благовірного ||кн|язя Олександра Невського відбулося 15 жовтня.

Перед присутніми виступили: секретар Конотопської міської ради Микола Башкиров, голова Конотопської районної державної адміністрації Олександр Луговий, керівники міської та обласної організацій ветеранів Афганістану.

Всі промовці відзначали, що Конотопщина має свій рахунок у сумній статистиці війни в Афганістані – 350 конотопців та 540 мешканців Конотопського району виконували інтернаціональний обов’язок у цій країні. Дванадцять з них полягли в боях.

Лунали слова про необхідність збереження пам’яті про тих, хто загинув далеко від батьківщини, подяка на адресу людей, які підтримали ідею будівництва меморіалу, допомагали морально і матеріально.

За активну участь у будівництві були вручені грамоти Сумської обласної державної адміністрації, Конотопської міської ради, Конотопської районної державної адміністрації, подяки міського голови м.Конотоп та цінні подарунки. Зокрема, подякою міського голови за розробку проекту меморіального комплексу був відзначений Юрій Ведмідь.

«Це тільки перша частина задуманого, – наголосив заступник голови Конотопської міської організації «Спілка ветеранів Афганістану «Саланг» Віктор Сущенко. – Ми вдячні всім мешканцям Конотопа за підтримку, вдячні простим людям, вдячні керівництву області, міста і району. Мине час, і цей сквер стане одним з кращих місць відпочинку Конотопа».

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих, кожного з них згадали поіменно, до пам’ятного знаку були покладені квіти.    

Освячення каплиці здійснив Преосвященнейший Владика|володар| Іосиф, єпископ Конотопський і Глухівський. Потім |Іосиф|була відслужена літія по воїнах загиблих в Афганістані.