З  17 по 19 жовтня 2011 року відділом освіти Конотопської міської ради на виконання рішення колегії відділу освіти від 22.02.2011 про пріоритетні завдання щодо забезпечення умов здобуття якісної освіти, з метою створення сприятливих умов для всебічного розвитку сім’ї та з метою педагогізації батьків на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №13, Конотопської філії Європейського університету, міського Будинку культури «Зоряний» були проведені батьківські збори «Формування гармонійних взаємовідносин у сім’ї» з участю батьків учнів 9-10-х класів, класних керівників, заступників директорів з виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів, практичних психологів. До участі в зборах були залучені 810 осіб.

         Батьківські збори відкрила начальник відділу освіти Конотопської міської ради Шерудило Тетяна Миколаївна, яка наголосила на актуальності обраної теми  батьківських зборів.

            Для учасників зібрання були запропоновані виступи Худенко Валентини Павлівни, методиста методичного кабінету відділу освіти, яка зупинилася на питанні щодо підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання, зокрема на меті та основному завданні  ЗНО, мережі пунктів тестування, на системі підготовки учнів до тестування, процедурі проведення зовнішнього оцінювання, а також на найбільш типових порушеннях у процесі проведення ЗНО, правах та обов’язках абітурієнтів.

Дем’яненко Алла Олександрівна, завідуюча служби у справах дітей Конотопської міської ради, розкрила питання  «Підлітковий вік – зона особливої уваги» та наголосила на проблемах підліткового віку. Зокрема повідомила про те, що  є протиправним вчинком чи злочином, яка і з якого віку законодавством встановлюється відповідальність за їх скоєння, у яких випадках відповідальність за дії дітей несуть їх батьки.

         Батьківські збори продовжилися виступами практичних  психологів Центру дитячо-юнацької творчості Ясько Ганни Юріївни та СШ №12 Філічевої Наталії Іванівни, які розкрили питання щодо впливу субкультур на формування  особистості. Було підкреслено, що у складний період переходу від дитинства до зрілості виникає багато проблем, які підлітки самостійно розв’язати не можуть, опираючись на власний досвід. Тут їм вкрай необхідні  взаєморозуміння і досвід дорослих.

         Виступив керівник Програми «Щаслива сім’я», кандидат філософських наук Адріан Буковинський. Він переконливо доводив  про найважливішу роль сім’ї у формуванні  майбутніх подружніх стосунків дітей. Питання, як побудувати щасливу сім’ю, є не тільки актуальним, а й часто пріоритетним. На жаль, давно встановлені і випробувані часом сімейні традиції та цінності забуті. При цьому А.Буковинський наголошував, як батьки власним прикладом можуть впливати на побудову щасливого майбутнього подружнього життя власних дітей.

         На виконання міської програми «Молодь» на 2011 рік, з метою посилення ролі сім’ї як осередку суспільства, підняття цінностей сімейного виховання  у  загальноосвітніх навчальних  закладах паралельно з батьківськими зборами з 17 по 19 жовтня відбулися зустрічі керівника Програми «Щаслива сім’я», кандидата філософських наук Адріана Буковинського з учнями 10-11-х класів. Під час бесід  говорилося про пріоритети сімейних цінностей, про любов і закоханість, формування стосунків між юнаками та дівчатами.

         Тільки в тісній співпраці сім’ї  і школи можна досягнути бажаних результатів у вихованні молоді – такий провідний мотив проведеного заходу.