18 жовтня у  Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка відбулася Всеукраїнська науково-методична конференція «Теоретико-методичні засади формування у молодших школярів ключових і предметних компетентностей».

На конференцію були запрошені педагоги навчально-виховного комплексу «Казка» у складі директора  Селезньової Світлани Валентинівни; заступника директора з навчально-виховної роботи Кравченко Наталії Дмитрівни; вихователя – методиста  Філімонової Ольги Миколаївни та вчителів – методистів Клятенко Тетяни Олександрівни і Немченко Олени Віталіївни.

Семінар розпочався з виставки  науково-методичних робіт  педагогів НВК «Казка», вчителів Глухова, Ямполя, Білопілля, Шостки, Кролевця та студентів університету.

Відкрив  конференцію доктор педагогічних наук, професор, академік  Вашуленко Микола Самійлович. Він зазначив, що мовні знання – не самоціль, а засіб формування комунікативної компетентності. У ході конференції присутні прослухали доповіді: доктора педагогічних наук, професора, академіка НАПН України, головного наукового співробітника лабораторії початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України, співавтора підручника «Я і Україна» Бібік Надії Михайлівни; кандидата педагогічних наук, старшого наукового співробітника лабораторії початкової освіти Інституту педагогіки НАПН  України  Пономарьової Катерини Іванівни та науковців Глухівського національного університету. Вони розкрили учасникам конференції зміст, структуру, шляхи формування ключових та предметних компетентностей учнів, удосконалення фахової майстерності вчителів у вирішенні цих питань.

         На конференції порівнювався новий Державний стандарт початкової загальної освіти з діючим.

Для всіх учасників  було проведено засідання «круглого столу», де відбувся діалог, обмін думками, ідеями та творчими надбаннями вчителів-початківців. Наші педагоги скористалися можливістю поспілкуватися з авторами підручників та отримати відповіді на поставлені запитання. Учасники конференції презентували власні досвіди.

Свій  досвід представили і педагоги Конотопського начально-виховного комплексу «Казка».

Такі зустрічі, спілкування практиків з науковцями дають можливість обмінятися  думками з приводу будь-якого питання, прийняти правильне рішення щодо виховання та навчання дітей.