98                                                                                                                                                                                                                                                                                                       2 листопада 2011 року в місті Конотоп перебувала делегація педагогічних працівників міста Ромни в рамках  регіональної естафети педагогічних інновацій «Нові горизонти освіти Сумщини».

         Першочергово відбулася зустріч поважної делегації  з працівниками методичного кабінету та відділу освіти Конотопської міської ради. Захід відкрила головний спеціаліст управління освіти і науки Сумської ОДА Сопіна Лариса Миколаївна, яка наголосила на важливості  естафети педагогічних інновацій, що сприятиме взаємному вдосконаленню та розвитку обласної системи освіти.

З історією та сьогоденням міста Конотоп шляхом використання мультимедійної презентації познайомила гостей заступник міського голови Володіна Тетяна Юріївна.

Роботу освітян міста Конотоп презентувала Шерудило Тетяна Миколаївна, начальник відділу освіти міської ради. Після цього члени делегації відвідали музей освіти, що функціонує з вересня 2004 року і в експозиції якого представлені фотоматеріали, документи з питань розвитку освіти міста кінця 18 століття і до сьогодення.

Учасникам делегації була запропонована широка програма відвідування дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних   навчальних закладів відділу освіти міської ради.

Гості побували в  Центрі дитячо-юнацької творчості (директор Ярмола В.М.), де відбулося знайомство зі школою-студією «Ми + Кон-такт», роботою гуртків; було презентовано  зразкову художню галерею «Гармонія» та дитячу телерадіоорганізацію «Кон-такт».

Станція юних натуралістів (директор Отченашенко В.М.) презентувала досвід роботи з теми «Проектна діяльність СЮН. Реалізація міського проекту «Ландшафтний дизайн» та було проведено екскурсію до музею-садиби М.І.Драгомирова.

У дитячій художній школі (директор Дмитренко О.М.) відбулося знайомство із закладом та перегляд фрагментів занять живопису, малюнку, композиції, писанкарства.                                   

Дитяча школа мистецтв (директор Мищишина Є.З.) представила презентацію проекту «Український костюм у дзеркалі часу» та творчу мозаїку закладу.

Гості відвідали і дошкільні навчальні заклади, зокрема ДНЗ №1 «Орлятко» (завідуюча Товкач В.М.), де ознайомилися з матеріально-технічною та науково-методичною базою закладу, з презентацією обладнання та методичного забезпечення роботи групи для дітей з вадами опорно-рухового апарату.

Завідуюча ДНЗ №11 «Вітерець» Нестеренко Г.М. ознайомила присутніх з реалізацією народознавчого напрямку роботи закладу через гуртки «Казкарик», «Співаночка», «Веселі музики», «Малята- здоров’ята», «Вербові мережива» та презентувала роботу логопедичної групи за програмою «Крок за кроком».

Перебуваючи в ДНЗ №4 «Сонечко»( завідуюча Шатохіна Н.М.), учасники делегації мали можливість ознайомитися з реалізацією елементів інноваційних технологій у дошкільній освіті: з роботою гуртка пошуково-дослідницької діяльності «Дискавері», театрального гуртка «Казковий вернісаж», заняттям за методикою М.Єфіменка «Малятко- здоров’ятко”; з індивідуальною логопедичною роботою з використанням елементів піскотерапії, з роботою за системою теорії розв’язання винахідницьких завдань «Фантазуємо разом» та з роботою щодо нетрадиційного малювання з використанням елементів кольоротерапії.

Серед загальноосвітніх навчальних закладів гостей приймала  гімназія (директор Баранник Ю.М.), де було презентовано методику прийняття управлінських рішень по реалізації Державної Цільової Програми впровадження в навчально-виховний процес ЗОШ інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків»; відвідано музей гімназійного руху на Конотопщині, музей історії ЮНЕСКО, зали бойової слави. Презентували досвід роботи вчителі гімназії Головань Н.М., Печерська Т.Ф., Василенко В.В.

У СШ №9 (директор Бондар С.М.) презентовано роботу педагогічного колективу за напрямком спеціалізації «Плекаємо українське слово».

 Гості ознайомилися з роботою шкільної бібліотеки та презентацією збірки учнівських творів «Проба крила», відвідали кабінет-музей літератури і культури рідного краю.

Відвідування ЗОШ №7 імені Григорія  Гуляницького (директор Пустовойт С.В.) розпочалося з оглядової екскурсії по школі, з ознайомлення з матеріально-технічною та навчально-методичною базою закладу. Учасники делегації відвідали шкільний історико-краєзнавчий музей «Моя маленька Батьківщина». 

У відділі освіти відбувся «круглий стіл» за підсумками перебування делегації в м. Конотоп у рамках регіональної естафети педагогічних інновацій «Нові горизонти освіти Сумщини», де гості дали високу оцінку діяльності навчальних закладів міста. Усі дійшли  спільної думки, що обмін делегаціями у рамках естафети педагогічних інновацій сприятиме розвитку обласної системи освіти.