97 «Мова – це душа народу»!, – так розпочали  бібліотекарі центральної міської бібліотеки ім. С.І. Пономарьова  Пошукайло Наталія та Символ Ірина  для учнів 9-Б класу СШ №2 літературне перехрестя: «Рідна мова моя поетична й пісенна », присвячене Дню української писемності та мови, якій відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця.

Учні слухали цікаву розповідь про довгий і тернистий шлях становлення та розвитку української мови, початок якої сягає глибини віків, а також сторінки трагічної долі великих українських синів та дочок:                            Т. Шевченка, Л.Українки, В.Стуса, В. Симоненка, О. Теліги та інших, які несли слово правди і водночас прийняли Божий Хрест.

Учасники заходу мали змогу подивитися відеокліпи  про самобутню українську культуру і послухати  пісні у виконанні відомих артистів України і впевнитись, яка українська мова мелодійна та неповторна.

Словами поетів бібліотекар Титаренко Любов стверджувала, що наша українська мова прекрасна, бо виплекана колоссям, землею, виспівана птахами, звеличена письменниками… Ми віримо, що минула пора духовного скам’яніння, настав час, коли ми нарешті зрозуміли, що живемо на величній землі – Україні, і на ній має цвісти рідна мова – українська.