Упродовж січня-вересня поточного року Територіальною державною інспекцією праці у Сумській області проведено 779 перевірок додержання законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування, в тому числі: 135 – на підприємствах державної і комунальної форми власності, 496 – приватної, 31 – колективної. У 587 роботодавців області (або  87% від  загальної кількості перевірених) посадовими особами інспекції виявлено 2109 порушень трудового законодавства, зокрема: 1104 (або 52%) – щодо оплати праці, 431 (або 20%) – з питань робочого часу та часу відпочинку, 383 (або 18%) – щодо оформлення трудових договорів, 98 (або 5%) – щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування. Найбільшу кількість порушень трудового законодавства виявлено у суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території м.Суми (18% від загальної їх кількості), м.Охтирка (8%), м.Ромни (7%) та у Ямпільському (9%)  і  Білопільському (8%) районах.

Протягом 9 місяців поточного року порушення законодавства про працю щодо оформлення трудових відносин виявлено у 267 роботодавців, у тому числі 70 роботодавців використовують найману працю без належного оформлення, з них: 7 – юридичних осіб та 63 – фізичні особи. Загалом за результатами перевірок внесено 166 приписів щодо усунення в установлений термін виявлених порушень, за виконанням яких встановлено контроль; передано до суду 90 протоколів про адміністративне правопорушення; матеріали 62 перевірок передано до правоохоронних органів, винесено 1 постанову про накладення штрафу за невиконання законних вимог державного інспектора праці.

За останніми статистичними даними в області налічується 75 підприємств-боржників, у тому числі 26 – економічно-активних, 12 – неактивних та 37 суб’єктів господарювання щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом. Протягом поточного року інспекцією здійснено 102 перевірки дотримання трудового законодавства в діяльності 71 суб’єкта господарювання, які мають заборгованість із заробітної плати, що складає 95% від їх загальної кількості на останню звітну дату.

 В цілому за результатами контролю, в межах наданих повноважень:

–         матеріали 134 перевірок передано до прокуратури з метою притягнення керівників до кримінальної відповідальності (по боржниках – 58), за наслідками яких порушено 47 кримінальних справ (по боржниках – 10);

–  передано до суду  357 протоколів про адміністративне правопорушення (по боржниках – 25), по яких судами винесено 225 постанов про накладення штрафних санкцій на загальну суму 121 тис. грн. (по боржниках – 21 на суму 11,5 тис. грн.) та 110 (по боржниках – 5)  – про звільнення порушників від адміністративної відповідальності;

– винесено 64 постанови про накладання штрафних санкцій за невиконання законних вимог державного інспектора праці щодо усунення  виявлених порушень на загальну суму 62  тис. грн. (по боржниках – 26 – на суму 25,3 тис. грн.).

У ході перевірок державними інспекторами праці  внесено 273 подання про притягнення винних посадових осіб до дисциплінарної відповідальності (по боржниках – 69).

Інформація Територіальної державної інспекції праці у Сумській області