У рамках реалізації Програми Президента Віктора ЯНУКОВИЧА «Україна для людей» та Стратегії «Нова Сумщина-2015» в області активно будуються об’єкти соціальної інфраструктури, зазначив під час прес-конференції заступник голови облдержадміністрації.

 Серед них – Охтирська центральна районна лікарня, де пацієнти зможуть отримати якісну медичну допомогу. Будівельні роботи щодо розширення закладу заплановано завершити у ІV кварталі 2012 року», – поінформував Микола Деркач.

«Наступного року, як і обіцяли, буде здано в експлуатацію другу чергу Сумського обласного психоневрологічного диспансеру. Наразі будівля готова майже на 30%. Відремонтовано та утеплено фасад харчоблоку, посилено віконні прорізи та міжповерхове перекриття, ведуться підготовчі роботи для прокладання доріг, будівництва гаражу, складу та спортивного майданчика. За два тижні буде подано тепло в головний корпус та харчоблок», – наголосив Микола Деркач.

Невдовзі Конотопщина отримає сучасне пологове відділення центральної районної лікарні з дитячою поліклінікою та діагностичним центром. Цей довгобуд простоює з 1986 року, утім ми пообіцяли довести його до ладу і вже незабаром у Конотопі відкриється  лікарня, де для новонароджених та їх мам будуть створені належні умови, зауважив заступник голови облдержадміністрації.

«Відновлюючи об’єкти інфраструктури, зокрема осередки культури області, ми закладаємо надійний фундамент нової Сумщини», – зазначив Микола Деркач.

За його словами, наприкінці листопада відбудеться відкриття реконструйованого Сумського обласного театру для дітей та юнацтва. Наразі будівельні роботи вийшли на фінішну пряму. Театр готовий майже на 100% – укріплені стіни та стеля, замінено комунікації – водогін, каналізацію та теплотрасу, а також систему пожежогасіння.

Сьогодні освіта на Сумщині поступово наближається до європейських стандартів. Одними з кроків до надання якісної та доступної освіти є створення комфортних умов для навчання. Наразі тривають будівельні роботи щодо прибудови до Роменської загальноосвітньої школи № 1 та реконструкції учбово-лабораторного корпусу Сумського державного університету в Шостці.

На Сумщині триває будівництво газопроводів. Так, протягом 10 місяців цього року блакитний вогник запалає у 816 квартирах та 1644 житлових будинках області, повідомив Микола Деркач.

В області діє Регіональна програма молодіжного житлового кредитування на 2011-2017 роки. Цьогоріч завдяки її реалізації дві сім’ї з Шостки та 10 – з обласного центру змогли поліпшити свої житлові умови.

У рамках втілення Програми «Доступне житло» до кінця поточного року планується здати в експлуатацію 40 квартир на загальну суму понад 9 мільйонів гривень, з яких третина – кошти Державного бюджету, повідомив Микола Деркач.

«Як бачимо, в обласної  влади слова не розходяться з ділом. Ми конкретними справами доводимо, що працюємо для людей і робитимемо це в майбутньому», – запевнив куратор будівельної галузі.