З метою недопущення на споживчий ринок міста неякісних і небезпечних для здоров’я  людей товарів, передусім продуктів харчування, спеціалістами з питань захисту прав споживачів відділу контролю міської ради, санітарно-епідеміологічних станцій, управління ветеринарної медицини здійснюється постійний контроль за якістю продовольчих товарів в торгівельних закладах Конотопа.

           З початку 2011 року спеціалістами з питань захисту прав споживачів відділу контролю міської ради,  спільно з контролюючими службами міста, здійснено  144 перевірки суб’єктів підприємницької діяльності сфери торгівлі та побутового обслуговування населення міста з питань дотримання законодавства про захист прав споживачів

         В ході перевірок виявлено товарів з минулим терміном придатності  на суму 4536,67 грн.; товарів без необхідної, доступної, достовірної і своєчасної інформації про продукцію та документів про якість на суму 7915,54 грн. За  виявлені порушення притягнуто до відповідальності 138 осіб. Контролюючими службами міста (районна санітарно-епідеміологічна станція, санітарно-епідеміологічна станція на Південно-західній залізниці, управління ветеринарної медицини) накладено штрафних санкцій на суму 13,8 тис.грн. Спеціалістами з питань захисту прав споживачів відділу контролю міської ради складено 44 протоколи про адміністративне правопорушення  за ознаками ст. 159 Кодексу України про адміністративні порушення – порушення правил торгівлі на ринках міста, в т.ч. торгівля продовольчими товарами з минулим терміном реалізації.

         Останні перевірки показали, що навіть у магазинах, які розташовані в центральній частині міста, в реалізації знаходилися продукти харчування  з вичерпаним терміном придатності, що є абсолютно неприйнятним з точки зору збереження позитивного іміджу торгівельного закладу. Прикро, коли магазин добре ім’я якого формувалось десятки років, заради  прибутку, продає продукти термін придатності яких вже минув.

          Тому, ще раз звертаємо увагу споживачів, будьте пильними. уважно дивіться маркування і не дозволяйте вводити себе в оману. Про випадки порушень, свідками  яких  ви  стали, повідомляйте  відділ  контролю міської ради (кім.123, І поверх міської ради, тел. 2 30 26).