81Одним із головних напрямків молодіжної політики Державної служби зайнятості є допомога молодим людям, і зокрема випускникам шкіл, правильно спланувати своє майбутнє.

Головною складовою цього напрямку є проведення превентивної роботи з запобігання безробіття та професійно-кваліфікаційного дисбалансу на ринку праці. Важливо зорієнтувати молодих людей на актуальні професії, підняти рівень робітничих професій.

Вибір професії – складна та відповідальна справа. З метою проведення простої, зрозумілої і водночас цікавої професійної пропаганди серед молоді Державна служба зайнятості створила щорічний унікальний юнацький проект – всеукраїнський інтелектуально-розважальний турнір профорієнтаційного спрямування.

Перший етап змагань полягав у проведенні регіональних турів за результатами яких визначалися переможці, які будуть представляти область в півфінальних змаганнях.

12 листопада у Полтаві відбулася четверта півфінальна гра Всеукраїнського турніру учнівських команд «Професійна Орієнтація Учнівської Молоді України». У профорієнтаційній гумористичній інтелектуальній грі взяли участь команди з Чернігівської, Полтавської, Кіровоградської, Сумської областей та команда з м. Києва. Журі відзначило професійну підготовку команд, цікаві постановки, влучні жарти, добре продумані реквізити і костюми та складність професій, які довелось обігрувати. Кожен з п’яти конкурсантів був вартий нагороди в одній з номінацій.

Під час півфіналу «ПОУМУ» учнівська молодь 9-10-х класів загальноосвітніх навчальних закладів та 1-2 курсів професійно-технічних училищ демонструвала знання світу професій, ринку праці та основ вибору професії за допомогою гумору та сценічної майстерності. Підготували юнаків до напруженої боротьби всім відомі ветерани КВК. Група стилістів, візажистів, сценаристів та дизайнерів працювала над яскравими та незабутніми образами команд. Вели турнір всім відомі ведучі телеканалу М1 – Дєвушка Блонда та Женя Галич, для якого ця гра була особливою, оскільки відбувалася в його рідному місті.

Сумщину репрезентувала учнівська команда „П’ята школа” з міста Конотоп, яка виборола почесне третє місце та була нагороджена дипломом „За артистизм та виконавську майстерність”.