71На цьому наголосив голова облдержадміністрації у ході засідання координаційної ради з питань запобігання, протидії корупції та усунення її наслідків на території Сумської області

 «Глава держави Віктор ЯНУКОВИЧ чітко визначив, що реальна боротьба з корупцією має стати головним національним проектом української влади та першочерговим завданням правоохоронних органів», – підкреслив Юрій Чмирь.

Він зазначив, що, виконуючи завдання Президента, на Сумщині створено координаційну раду з питань запобігання, протидії корупції та усунення її наслідків, яка має випрацювати конкретні пропозиції щодо покращення ситуації з цього питання.

За словами Юрія Чмиря, першочергова увага звертається на порушення вимог законодавства, які призводять до втрат державного та місцевих бюджетів, знищення «корупційних схем» у галузях промисловості та сільського господарства області, виявлення правопорушень, пов’язаних з відмиванням коштів, одержаних злочинним шляхом.

У ході зібрання обговорили питання реалізації на території Сумської області Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»; щодо порушення вимог антикорупційного законодавства, що призводить до втрат Державного та місцевих бюджетів; запобігання та протидії проявам корупції під час митного оформлення товарів.

За результатами засідання голова облдержадміністрації доручив провести комплекс заходів із виявлення порушень: вимог законодавства та «корупційних схем» у пріоритетних напрямках економіки області, які призводять до збитків державного і місцевих бюджетів; законодавства, в тому числі і антикорупційного, під час проведення конкурсних торгів із закупівлі ліків, продуктів харчування, будівельних та паливно-мастильних матеріалів, заходів з банкрутства та санації підприємств і установ; порушень під час перетинання державного кордону, митного оформлення товарів, видачі дозвільних документів контрольно-наглядовими організаціями. Провести соціологічні дослідження (опитування, анкетування) з питань поширення на території області корупції, з’ясувати причини та умови, що їй сприяють.

«Спільними зусиллями ми мусимо ліквідувати корупцію, що гальмує економічний розвиток регіону, забезпечити прозорість і публічність прийняття управлінських рішень, повернути довіру людей до влади», – підсумував Юрій Чмирь.

Прес-служба ОДА