69 Вчора оприлюднена і набула чинності постанова Кабінету Міністрів №1210, яка осучаснила порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Про це повідомив Микола Азаров під час засідання Уряду 30 листопада.

 «Це історичне рішення. Вперше держава віддала належне тим, хто ризикуючи здоров’ям і життям брав участь у ліквідації смертельної загрози не тільки нашій країні, а всій планеті», – наголосив Микола Азаров.

Прем’єр-міністр наголосив, що представники влади консультувались з громадськими організаціями, експертами, вивчали реальні складові проблеми, розраховували бюджетні можливості, визначали, за якими напрямками в першу чергу покращити забезпечення чорнобильців і в результаті було знайдено компроміс, який відобразився в урядовій постанові.

Повідомивши про те, що Уряд суттєво підвищив розміри чорнобильських пенсій, Прем’єр-міністр зазначив, що «це важке рішення, тому що воно вимагає відволікти ресурси з інших програм».

«Можливо, через це не вдасться десь збудувати нові школи, дитячі садочки і т.ін., але ми взяли на себе відповідальність на цьому етапі зробити пріоритетом достойний рівень соціального захисту саме тих людей, які виявили відданість і самопожертву. Це повинно бути належним чином відзначено державою, і ми це зробили», – підкреслив Глава Уряду.

Цією постановою для інвалідів-ліквідаторів аварії на ЧАЕС осучаснено заробіток до 2006 року, який береться за базу розрахунку пенсійних виплат. Тобто з 1 січня 2012 року буде здійснено перерахунок пенсій. Таким чином, з 1 січня 2012 року розмір середньої реальної пенсійної виплати чорнобильцям внаслідок цього збільшиться з 1 тис. 815 грн. у 2011 році до 4 тис. 129 грн. у 2012 році або приблизно до 516 доларів. Для порівняння: це дорівнює середньому розміру пенсій у Польщі – 515 доларів і більше, ніж середня пенсія у Чехії – 447 доларів, Естонії – 424 долари, Угорщини – 401 долар, Латвії – 360 доларів, Литві – 294 долари.

Для дітей-інвалідів з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи середня пенсійна виплата збільшиться вдвічі, – повідомив Микола Азаров. Для інвалідів з числа потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи збільшено розмір пенсійної виплати з 767 грн. в середньому за 2011 рік до 1 тис. 553 грн. для І групи. Непрацездатні особи, які втратили годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, в середньому замість 1 тис. 787 грн. в 2011 році будуть отримувати 3 тис. 750 в 2012 році.

«Люди, які віддали здоров’я, щоб убезпечити життя всіх громадян, потребують належного лікування і піклування, уваги і захисту в різних життєвих ситуаціях, – наголосив Микола Азаров. – Тому з наступного року ми починаємо реалізовувати програму реконструкції та переоснащення спеціалізованих лікарень для чорнобильців, забезпечимо, безумовно, безоплатні медикаменти і краще харчування в лікарнях, створимо режим особливого сприяння ліквідаторам у таких життєвих справах, як отримання довідок, юридична допомога тощо».

Водночас Микола Азаров зазначив, що першочерговою метою Уряду залишається підвищення рівня життя для всіх громадян, адже середня пенсія в країні складає близько 1тис. 200 грн., середня зарплата – близько 2 тис. 600 грн.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ