64«Реалізуючи програму Президента «Україна для людей», держава створює  умови для інтеграції  людей з обмеженими фізичними та розумовими можливостями в суспільство, усуває перешкоди на шляху до їх самореалізації, забезпечує комплекс заходів медико-реабілітаційного та соціально-побутового спрямування»

На цьому заступник голови облдержадміністрації наголосила під час засідання «круглого столу» «Про співпрацю громадських організацій, благодійних фондів та органів влади у вирішенні питань життєдіяльності осіб з особливими потребами», що відбулося в рамках відзначення на Сумщині Міжнародного Дня інвалідів.

Красномовним прикладом плідної роботи обласної влади стане відкриття  2 грудня реконструйованого приміщення відділення змішаного типу комунальної установи Сумської обласної ради «Сумський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» у селі Рибці Сумського району.

На державному рівні постійно збільшуються видатки на забезпечення інвалідів засобами реабілітації. Зокрема, у проекті Державного бюджету на 2012 рік на ці потреби передбачено дотації у розмірі близько 517 мільйонів гривень, що на 43% перевищує показник нинішнього року, підкреслила Тамара Іщенко.

На Сумщині проживає майже 61 тисяча громадян з інвалідністю. Серед них 3,5 тисячі – діти-інваліди, майже 2 тисячі осіб пересуваються за допомогою інвалідного візка.

Керівництво області піклується про людей з обмеженими фізичними та розумовими можливостями, про розширення спектру та покращення якості соціальних послуг. В регіоні реалізується обласна цільова програма «Соціальна підтримка інвалідів Сумської області на 2009 – 2015 роки».

За сприяння обласної влади щорічно проводяться обласний фестиваль дитячої творчості «Розмай» та інтеграційний театральний фестиваль людей з функціональними обмеженнями «Веселка», у яких розкривають свої таланти діти-інваліди.

В області функціонує мережа установ і закладів реабілітаційного напрямку, зокрема, 13 центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів, 4 відділення соціальної та соціально-побутової реабілітації інвалідів, що входять до складу територіальних центрів соціального обслуговування.

Учасники «круглого столу» – представники громадських організацій та об’єднань, спільно з владою обговорили нагальні питання інвалідів та шляхи їх вирішення.