61
30 листопада 2011 року методичним кабінетом відділу освіти міської ради на базі Конотопської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату проведено семінар-практикум бібліотечних працівників загальноосвітніх навчальних закладів. Школа привітно відчинила двері перед учасниками семінару-практикуму. У стінах цього закладу зібралися люди, не байдужі до книги, до дитячих вразливих душ, для яких іноді вона є живлющим бальзамом, мудрим порадником, джерелом наснаги, задоволення, і, звичайно, знань. У доброзичливій, теплій атмосфері працівники бібліотек шкіл міста обмінялися досвідом роботи, поділилися своїми методичними наробками та враженнями від побаченого в санаторній школі-інтернаті.

Тема семінару дуже актуальна в наш час, а саме «Формування у школярів кращих якостей патріота та громадянина своєї країни засобами шкільної бібліотеки: стан і перспективи розвитку». На семінарі розглянуті питання:

–                       нормативно-правова база з питань патріотичного виховання учнівської молоді;

–                       патріотичне виховання молоді сьогодні в Україні – один з найголовніших пріоритетів гуманітарної політики України;

–                       дані соціологічного дослідження щодо рівня патріотизму українських громадян, зокрема школярів;

–                       зарубіжний досвід з питань патріотичного виховання учнівської молоді;

–                       формування в дітей та підлітків патріотизму на уроках Християнської етики в умовах інтернатних закладів (Колесникова І.Ф., учитель санаторної школи-інтернату);

–                       узагальнені результати анкетування учнів 8-9 класів санаторної школи-інтернату «Чи вважаю я себе патріотом України» (Пивовар О.О., бібліотекар школи-інтернату).

 Активну участь у роботі семінару взяли бібліотечні працівники Передера Л.В.(ЗОШ №13), Піджара В.М. (СШ №3), Шевченко Г.О. (ЗОШ №14).

 Бібліотека санаторної школи-інтернату комп’ютеризована та підключена до мережі Інтернет, що  дає можливість долучитися  дітям не тільки до мудрості книги, а й до Інтернет-ресурсів.

  Мажорним фіналом семінару став виховний захід „Ми зерна любові до рідного краю посіємо в душах своїх!”, у проведенні якого взяли участь    учителі Сучкова Л.Д., Єрещенко Н.П., Желєзна О.І., Кравчук А.Я., Тимошевська Л.П., бібліотекар Пивовар О.О.  Поетеса І. М. Козлова та художниця Т. М. Мінаковська, які завітали на гостину, подарували збірку поезій та картину. Діти, сповнені позитивних вражень від зустрічі, пройнялися глибокою вдячністю до цих талановитих людей.

 Методист методичного кабінету відділу освіти Мельник Н.Д. наголосила на тому, що  маємо можливість спостерігати, як цілеспрямована робота з книгою, як сила слова формують моральність, патріотичні почуття, виховують у дитини бажання творити прекрасне.