48
Підґрунтям щасливого майбутнього кожної людини є повноцінна сім’я, правильне виховання у родині, позитивний приклад батьків, розуміння батьками потреб і проблем своїх дітей. Не останнє місце займає час, який батьки виділяють на виховання дітей, як часто вони спільно відвідують заходи, спілкуються, спільно з дітьми проживають їх радісні хвилини та хвилини смутку.

За сприяння відділу міської ради у справах молоді та спорту та підтримки відділу освіти міської ради в місті 10.12.2011 на базі СШ №12 та СШ№5 відбувся семінар на тему «Формування сімейних відносин в умовах сьогодення». Метою заходу було познайомити батьків із основними принципами виховання дитини в сім’ї, підвищення рівня  культури сімейних стосунків та відповідальності батьків за виконання своїх обов’язків, формування сімейних цінностей. Учасниками семінару стали батьки дітей-школярів.

Тренери Центру розвитку  особистості Шевцова О.Г. та Волік В.І. надали практичні рекомендації сім’ям щодо виховання дітей, розкрили питання взаємовідносин між батьками у сім’ях, як приклад для підростаючого покоління, звернули увагу батьків на процес формування особистості дитини через сімейні стосунки. Батьки мали можливість обговорити питання щодо принципів взаємодії в сім’ї, розподілу обов’язків щодо ведення господарства, як проводити розподіл коштів в сім’ї, розподіляти ролі в сім’ї, яким має бути розпорядок робочого дня дитини, як організувати спільний вихідний день.

В ході тренінгу батьки вкотре могли впевнитись, що взаємодія дитини з дорослим є, безперечно, джерелом її розвитку, що виховання має бути не автоматичним передаванням духовної культури від старшого покоління до молодшого, а процесом організації спільної життєдіяльності дітей і дорослих.