35

Голова облдержадміністрації переконаний, Сумщина збереже задану динаміку розвитку та вийде на передові позиції в державі

 

«Взявши за основу Програму Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА «Україна для людей», ми створили новий вимір, окреслений Стратегією розвитку «Нова Сумщина-2015», розпочали масштабну модернізацію регіону. 2011 рік став першим роком в історії Нової Сумщини», – зазначив губернатор.

Серед головних здобутків області, у році що минає, Юрій Чмирь назвав позитивну динаміку наповнення казни. Зведений бюджет області за 11 місяців поточного року склав 8,1 мільярда гривень, що на 2,6 мільярда більше, ніж за відповідний період 2010 року. Збільшення надходжень до бюджету голова облдержадміністрації пов’язує з налагодженням роботи промислових підприємств, які отримали нове дихання та виходять на якісно новий рівень розвитку: ПАТ «Сумихімпром», ПАТ «СНВО ім. Фрунзе», ПАТ «Сумський завод насосного та енергетичного машинобудування «Насосенергомаш».   

До найважливіших складових успішного розвитку регіону Юрій Чмирь відніс залучення інвестицій, розширення виробничих потужностей, створення нових робочих місць.

На думку очільника області, запровадження «єдиного інвестиційного вікна» викликало помітне потепління інвестиційного клімату на Сумщині – ТОВ «Керамейя», ТОВ «Гуала Кложерс Україна», ПАТ «Крафт Фудз Україна», ПАТ «Технологія», ПАТ «Бель Шостка Україна» реалізують 5 інвестиційних проектів вартістю 115 мільйонів доларів США зі створенням 850 нових робочих місць.

Помітні зрушення намітились в агропромисловому комплексі області: відновлено роботу Угроїдського та Великожовтневого цукрових заводів, гарантовано продовольчу безпеку області, вводяться в дію елеватори, молокопроводи, овочесховища, запроваджено принцип спільної відповідальності влади та бізнесу за розвиток територій.

Юрій Чмирь зазначив, що успіхи в провідних галузях економіки дозволяють реалізувати соціальні проекти в медицині, освіті, культурі спорті, молодіжному середовищі, спрямовані на покращення життя людей. Так, цьогоріч відкрито оновлений театр для дітей та юнацтва, реконструйовано футбольне поле ДЮСШ олімпійського резерву «Зміна», добудовано Роменську ЗОШ1№1 – це новорічний подарунок від влади дітям.

За словами Юрія Чмиря, у перспективі в Сумах буде створено кардіохірургічний центр, завершено будівництво ІІ черги обласного психоневрологічного диспансеру та пологового відділення Конотопської ЦРЛ, за підтримки уряду на Сумщині буде створено державний центр олімпійської підготовки з біатлону.  

«Сумщина стане зразковим регіоном, привабливим для інвесторів та комфортним для жителів. І всього цього ми досягнемо разом – побудуємо нову процвітаючу Сумщину, якою пишатимуться нащадки», – підсумував Юрій Чмирь.

***

Детальна інформація на офіційному сайті облдержадміністрації www.state-gov.sumy.ua