32
23 грудня 2011 року під головуванням міського голови  Дзеда Василя Івановича відбулося засідання  «круглого столу» з питань реалізації заходів проекту «Розробка та впровадження системи раціонального використання енергоресурсів».

Проект  розроблений управлінням економіки міської ради за результатами конкурсного відбору 2010 року  став переможцем та отримав грант від Державного фонду сприяння розвитку місцевого самоврядування України у сумі  452,8 тис.грн.

Загальна вартість проекту становить – 676,3 тис.грн. З міського бюджету на умовах співфінансування на реалізацію проекту було виділено 217 тис.грн. Партнерами проекту виступають відділ освіти міської ради та депутат міської ради Концедал Сергій Володимирович.

В рамках проекту було впроваджено комплекс заходів,  направлених на енергозбереження ресурсів таких як тепло, електроенергія, вода на прикладі  філії ЗОШ №5. Протягом року були впроваджені технічні заходи з утеплення стін, заміни вікон, встановлення автоматичного регулятору тепла у школі та організаційно-інформаційні заходи з навчання, залучення школярів у процес раціонального та ефективного використання енергоресурсів.

Розпочавши зустріч міський голова наголосив, що питання раціонального використання енергії та впровадження енергозберігаючих заходів  на фоні постійного підвищення цін на енергоносії на сьогодні є найбільш актуальним для вирішення.

Окремо міський голова звернув увагу на те, що одними з основних споживачів бюджетної сфери міста є заклади освіти, охорони здоров’я та культури, а оскільки  бюджетні кошти є обмеженим фінансовим ресурсом, потрібно розробляти та впроваджувати дієві заходи з енергозбереження, які дозволять не лише заощадити кошти, а й досягти того, що у школах міста, відділеннях лікарні стане тепліше.

Відповідно до плану зустрічі начальник управління економіки        Гапєєва Л.А. розповіла присутнім про ключові напрямки проекту, результати яких вдалося досягти та напрямки роботи на 2012 рік; начальник відділу освіти міської ради Шерудило Т.М. донесла до присутніх інформацію про стан впровадження енергозберігаючих заходів у закладах освіти міста.

Також виступили депутат Сумської обласної ради Тимошенко В.М. та депутат міської ради Концедал С.В., які розповіли присутнім про технології у сфері заощадження теплової  та електричної енергії.

У ході засідання відбулося жваве обговорення стану та перспектив впровадження енергозберігаючих заходів у місті.

Окремо з пропозиціями щодо  підвищення  ефективності міського енергоменеджменту виступив депутат міської ради Бібік В.В.

 

Підсумовуючи зустріч, міський голова сказав, що енергозбереження є пріоритетною сферою для міської ради, тому активна робота щодо впровадження енергозберігаючих заходів та пошуку джерел для реалізації енергоефективних проектів буде продовжуватися й надалі.