20
Економія води є невід’ємною частиною комплексу заходів, спрямованих на скорочення витрат на оплату комунальних послуг. Не дивлячись на те, що в загальній структурі щомісячних комунальних платежів, плата за воду займає лише третє місце після електроенергії і квартплати, в перерахунку на рік суми виходять все одно значні, а отже, їх треба скорочувати.

На щастя, при належному підході суму, яка щомісячно сплачується за використану воду, цілком реально зменшити в два, а то і в три рази. І ось яким чином:

– в першу чергу це упорядкування сантехніки і всього устаткування водопостачання. Адже якщо крапає з крана вода, то її втрати при цьому складають 24 л на добу, 720 л на місяць;  тече з крана вода – 144 л на добу, 4300 л на місяць; 

– при встановленні нової сантехніки в квартирі, зокрема кранів, потрібно знати, що сучасні ричагові змішувачі дозволяють добитися певної економії води, в порівнянні із звичайними. Відбувається це за рахунок швидшого змішування гарячої та холодної води. Тобто період часу між включенням крану і отриманням води потрібної температури – зменшується (відповідно зменшується й невиправдана витрата води).

– потрібно встановлювати лічильники води. Це не тільки дасть відчутну економію води та коштів, але і зробить кожного більш дисциплінованим в цьому питанні.

– потрібно використовувати спеціальну насадку-розпилювач типу «душ» на крані у кухні. За рахунок підвищення ефективності витрати води під час миття посуду, вдасться досягти вельми значної економії води (для комфортного миття буде потрібний менший натиск);

Користуючись цими простими порадами можна не тільки скоротити споживання води, а й зменшити витрати бюджету кожної родини на комунальні послуги.