16
4 та 5 січня 2012 року відділом освіти  міської ради проведена у формі круглого столу з елементами дискусії і практикуму з моделювання науково-практична конференція керівних кадрів освіти м. Конотоп за темою «Підвищення ефективності управлінських рішень як засіб забезпечення високого рівня освітньої діяльності навчальних закладів». Мета заходу – поглибити  науково-теоретичні менеджментські  знання з питань прийняття управлінських рішень, підвищення  їх ефективності, а також розглянути  деякі проблеми діяльності навчальних закладів та їх керівників, змоделювати оптимальні шляхи вирішення цих проблем і розробити проекти доцільних управлінських рішень.

         4 січня у відділі освіти міської ради працювала секція заступників директорів з навчально-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів.

У вступному слові начальник відділу освіти Шерудило Т.М. ознайомила всіх присутніх з планом роботи на 2012 рік та поставила конкретні завдання щодо організації навчально-виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах.

         У ході засідання секції розглядалися питання:

– покращення інформаційного забезпечення  управлінської діяльності шляхом запровадження моніторингових досліджень у навчально-виховному процесі та методичній роботі з педкадрами;

–  вплив тематичного контролю на рівень навчально-виховного процесу. Документальний супровід тематичного контролю;

–  розвиток професійної майстерності педагогів, як найважливіше завдання методичної;

–  про що «говорять»  завучу учнівські зошити та щоденники.

Підсумки роботи підвела Рибаченко В.О., завідуюча методичним кабінетом відділу освіти.

         Цього ж дня відбулася секція заступників директорів з виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів.

         На засідання секції були винесені питання:

– вплив моніторингових досліджень на якісний рівень виховного процесу в школі;

– планування виховної роботи на діагностичній основі: проблеми та успіхи. Внутрішньошкільний контроль виховного процесу;

– педагогічне керівництво учнівським самоврядуванням: теорія, практика, інновації.

Підсумки роботи підвела Судак О.В., методист з виховної роботи.

5 січня проведена секція директорів навчальних закладів міста. Тема засідання «Проблемні питання в діяльності сучасного навчального закладу і оптимальне управлінське рішення керівника, спрямоване на вирішення проблеми».                                          

Упродовж двох днів  ( 4 та 5 січня) на базі міської гімназії відбулися засідання усіх предметних методичних об’єднань учителів міста, де проводилися підсумки роботи за І семестр,  аналіз І та ІІ етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з навчальних предметів, підведені підсумки проходження ЗНО- 2011 та розглянуті особливості проведення ЗНО-2012.

         Учителями, які атестуються в 2011-2012 навчальному році, було презентовано свій досвід роботи.

Начальник відділу освіти міської ради Шерудило Т.М. подякувала вчителям за співпрацю та порозуміння, наголосила на  питаннях, на яких треба зосередити основну увагу, зокрема на методиці проведення сучасного уроку, роботі вчителів у навчальних кабінетах, а також на окремих заходах, що пройдуть у ІІ семестрі 2011-2012 навчального року.