16
Таке переконання у ході брифінгу висловив перший заступник голови облдержадміністрації.

Він зазначив, що розширення повноважень місцевих громад, ініційоване Президентом України Віктором ЯНУКОВИЧЕМ у ході останнього засідання Комітету економічних реформ, сприятиме стабільному розвитку регіонів.

«Президент вимагає справедливого розподілу ресурсів регіонального розвитку Державного бюджету, аби уникнути перекосів при фінансуванні місцевих програм та забезпечити сталий розвиток усіх територій», – наголосив Віктор Чернявський.

Першим кроком до суттєвого розширення повноважень територіальних громад посадовець назвав уведення в дію нових Бюджетного та Податкового кодексів, які надали регіонам більше самостійності. Так, вже в минулому році 100% плати за землю залишалося у місцевих бюджетах, а єдиний податок почав зараховуватися до бюджету розвитку і став вагомим джерелом наповнення місцевих скарбниць, а відтак – і реалізації соціальних програм. 

За словами першого заступника голови облдержадміністрації, розширення повноважень територіальних громад позитивно позначиться на вдосконаленні адміністративних послуг, яких потребують люди.

«У 2012 році більшість реформ здійснюватиметься в регіонах – тож наше завдання – оптимізувати діяльність місцевих владних структур, управлінь, служб», – наголосив Віктор Чернявський.

Важливою складовою Державного бюджету, як і раніше, залишається ціна на газ. І хоча економіка Сумщини не є енергетично залежною, завищені платежі за стратегічний ресурс впливають на результати діяльності підприємств області та платоспроможність жителів регіону.

Незважаючи на високу вартість блакитного палива внаслідок газового контракту 2009 року, влада не допустить здорожчання тарифів на житлово-комунальні послуги для населення, запевнив перший заступник голови облдержадміністрації.

З цією метою у 2011 році проведені перерахунки різниці в тарифах підприємствам теплоенергетики області на суму 80,8 мільйона гривень.

«У 2012 році ціна на блакитне паливо для населення підвищуватися не буде», – підкреслив Віктор Чернявський.