17

Тільки людина, яка добре знає минуле свого краю, визначні місця і видатних людей, може пишатися ним, любити, оберігати та примножувати його багатства. Саме тому популяризація краєзнавчих знань займає значне місце  у формуванні духовної культури і національної самовідданості юного покоління, допомагає юні довідатися про свої корені та відчути відповідальність як перед минулим, так і перед майбутнім.

Пробудити у своїх користувачів інтерес до історії, спонукати їх вивчати історичне минуле і сьогодення нашого краю, його звичаї та обряди і намагаються працівники центральної дитячої бібліотеки у своїй роботі за допомогою як традиційних, так і інноваційних форм  популяризації літератури.

Цікаво та жваво пройшла мандрівка «Від Конотопа до світової слави» для дітей 2-го класу ЗОШ №7. Адже пізнання світу, почуття любові і поваги до своєї Батьківщини, до свого народу починається з раннього дитинства і з батьківської хати, з вулиці, яка вивела у світ, з куточку рідного краю, де зроблено перші кроки у велике життя. Саме про тернистий життєвий шлях славетних земляків М.Й.Парпури, О.М.Лазаревського та М.І.Драгомирова розповідала провідний бібліотекар Т.Ф.Литвиненко. Неабиякі знання виявили і самі діти. Доволі грунтовні відповіді давали на запитання вікторини «Чи знаєш ти свій край?».

Дотримуючись дуже відомого і популярного вислову «Краще один раз побачити, ніж сто раз почути», дуже доречним доповненням до мандрівки була книжкова виставка «Місто кохане – мій Конотоп». На ній були представлені книги, альбоми, путівники, періодичні видання, які розповідають про славне історичне минуле рідного краю, його культурні традиції, звичаї, обряди та сприяють вихованню патріотичних почуттів до малої Батьківщини.