4
Утретє в загальноосвітніх навчальних закладах міста відбувся регіональний конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу», що проводився згідно з Концепцією Державної цільової програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції на 2009-2012 роки, яка передбачала розроблення  та впровадження різноманітних заходів, спрямованих на підвищення рівня культурної компетентності суспільства, популяризації вітчизняної книги і читання в навчальних закладах усіх типів. Співорганізатором конкурсу є видавництво «Грані-Т».
Конкурс мав на меті залучити  учнів 4-5 класів до систематичного читання сучасної української літератури та покращити якість та ефективність процесу читання.
У І (шкільному) етапі конкурсу взяли участь 375 учнів. До ІІ етапу було подано 21 відгук на улюблену дитячу книгу.
Оригінальністю змісту, глибиною розуміння ідеї прочитаного твору відзначені відгуки таких учнів у ході ІІ етапу конкурсу:  Кривошей Валерії, СШ №2 (учитель Бараненко А.П., бібліотекар Мартинова Л.І.); Кондратенко Ірини, СШ №9 (учитель Макаренко Л.В.); Тараби Віктора, гімназія (учитель Головань Н.М.); Власенко Катерини, ЗОШ№7 (учитель Шевченко Н.В.); Давиденка Владислава, ЗОШ №13 (учитель Клесун С.І.).
Проте найбільшою радістю стало те, що в ході обласного етапу цього конкурсу учениця 5 класу Конотопської спеціалізованої школи ІІ-ІІІ ступенів №2 Кривошей Валерія  здобула перемогу за відгук на книгу сучасної письменниці Ольги Бусенко «Паперовий янгол». Дівчинка дуже творчо підійшла до складання відгуку, що відзначався оригінальністю викладу думки. Валерія  наполеглива, старанна та цілеспрямована. Понад усе любить читати, бо має велике бажання все пізнати. На дозвіллі вона пише вірші та займається витинанкою. Тому і конкурсний відгук був доповнений паперовими янголами, виготовленими власноруч.
Як пише Валерія, янголи – це завжди добро і милосердя. Тож свого вона вирішила подарувати однокласниці Марійці, яка часто хворіє і потребує особливої турботи, щоб її завжди зігрівало серце паперового янгола.
Янголи не сплять, коли ти спиш, вони літають,
Долю бережуть та сни твої охороняють.
Крилами змахнуть, мов вітерець із раю.
І усмішка уві сні, неначе квітка, розквітає.