fnfrgozberegenna

У виставковому центрі «Іллінський» Сумської торгово-промислової палати відкрито спеціалізовану виставку енергоефективного обладнання та технологій провідних вітчизняних виробників

«Стратегічним завданням, яке сьогодні перед владою ставить Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ, є раціональне використання паливно-енергетичних ресурсів, забезпечення зниження енергоємності продукції в усіх галузях економіки, житлово-комунального господарства та соціальної сфери», – наголосив, відкриваючи виставку «Енергоефективність та енергозбереження», голова облдержадміністрації Юрій ЧМИРЬ.

За його словами, в умовах газових контрактів 2009 року, які стали кабальними для промислових підприємств області та нещадними для гаманців людей, Сумщина якнайшвидше має перейти на енергозберігаючі технології. Для цього в нас є достатньо інтелектуального та технологічного потенціалу, переконаний голова облдержадміністрації.

В області налагоджено виробництво сучасних твердопаливних котлів на промислових підприємствах ПАТ «Лебединський завод «Моторсіч», Глухівський завод «Електропанель» концерну «Укрросметал», у ТОВ «Енергоконсалтинг – XXI». Як наслідок, бюджетні установи області у 2011 році зменшили споживання природного газу на 9% або на 2,8 мільйона кубічних метрів у порівнянні з 2010 роком. 50% котлів цієї сфери працюють на твердому паливі, повідомив Юрій Чмирь.

У виставці беруть участь понад 40 вітчизняних підприємств, які спеціалізуються на виготовленні енергоощадного обладнання. Сумщина не залишилась осторонь і продемонструвала свої здобутки у цій сфері.

У рамках виставки, 16 лютого 2012 року о 12-00 годині, відбудеться практичний семінар на тему «Енергоефективні технології».

«Запровадивши енергозберігаючі технології, ми збережемо в області бюджетні кошти, спрямуємо їх на соціально-економічний розвиток регіону, а відтак – покращення життя людей», – підсумував Юрій Чмирь.