0010
 

У неділю, 26 лютого, у міському парку культури та відпочинку вирувало справжнє народне гуляння, з конкурсами та іграми, піснями і розвагами, зі святковою торгівлею та з головними атрибутами Масляної – млинцями і варениками. Так конотопці зиму проводжали, а весну до себе запрошували.

Приємно відзначити, що, не зважаючи на несприятливу погоду, бажаючих відсвяткувати Масляну було багато. Дякуючи старанням організаторів заходу, тут було на що подивитися, чим посмакувати. Розпочалися гуляння зі спалювання опудала Зими, яке, за народними повір’ями, прискорює прихід її наступниці – Весни. Чимало вболівальників зібралося коло обрядового стовпа, залізти на який цього року вдалося усім бажаючи. Чи то погода сприяла, а чи хлопці-конотопці за рік змужніли, проте, ніхто зі сміливців без подарунків додому не повернувся.

На відкритій сцені біля стадіону «Юність» конотопці мали змогу послухати чудових пісень. А на центральній алеї парку можна було побачити обрядові майданчики, створені колективами навчальних закладів міста та студентським парламентом, і попросити прощення в усіх, кому ми завинили протягом року, оскільки святкування Масляної співпало з релігійним святом – Прощеною неділею.

Веселі конкурси, в яких брали участь і дітлахи, й дорослі, викликали здоровий азарт та бажання перемогти. Сміливі конотопчани піднімали 16-кілограмову гирю, ловили на вудочку пиво та лимонад,  із зав’язаними очима зрізали ножицями цукерки, кидали м’ячі у відро. Але найважчим виявився конкурс на найшвидше поїдання млинців та вареників, адже з’їсти смачних атрибутів Масляної довелося справді багато.

Серед великої кількості різноманітних розваг на мешканців нашого міста чекали і спортивні змагання та веселі естафети. Діти та підлітки могли позмагатися у влучності і поцілити у сніговика, перевірити свою реакцію у «підкиданні млинця». Також їм пропонувалося пограти у флорбол. Більш дорослі атлети випробували свою міць у змаганнях з армреслінгу і перетягування канату. Цікавість викликали змагання по присіданню з мішком зерна. Чемпіон присів з ним аж 80 разів, тож і отримав його в якості приза.

Не обійшлося народне гуляння й без зимових спортивних змагань, катання на конях, пригощання козацькою кашею «Тетеря», чаєм та зігріваючими напоями. Проте, не зважаючи на наявність «підігріву», свято в цілому пройшло без інцидентів та правопорушень. Чимала заслуга в цьому належить конотопським міліціонерам. На охороні громадського порядку був задіяний майже весь особовий склад відділку.

За календарем до приходу весни лишилося всього декілька днів. А після такої теплої зустрічі, яку влаштували весні конотопці, сподіваємося, вона до нас не забариться!