21 лютого- Міжнародний день рідної мови den movu

Кожна національна мова – унікальна, самобутня, для кожного народу вона найкраща й наймиліша, а тому слід по-особливому розуміти  мовну красу. Справжня її краса полягає саме у вмінні нею користуватися, у дбайливому ставленні до неї, у прагненні говорити правильно. Мова стає   приємною лише тоді, коли той, хто говорить, сам отримує насолоду від неї.

«Заговори, щоб я тебе побачив». Це дуже символічний вислів із глибоким змістом. Яким побачать нас,  українців, інші народи, залежить саме від нас. Ми хочемо бути багатомовними та освіченими, хочемо, щоб про нас знав увесь світ. А для цього ми повинні   засвітитися любов’ю передусім  до своєї рідної мови як найсвятішого скарбу нації.

Тому стало   традицією відділу освіти Конотопської міської ради 21 лютого – Міжнародний день рідної мови урочисто відзначати в місті. Це далеко не поодинокий масовий  захід, де вшановується рідна мова. «Горджуся тим, що ми з тобою українці!»- горде звучання  цього свята щорічно об’єднує тих, хто вивчає, знає і любить свою мову. До Дня української писемності та мови в місті теж проходять урочистості. Подяками міського голови відзначені учні, які стали переможцями загальноміського конкурсу літературної творчості «Єдиний скарб у тебе – рідна мова, вона твого життя міцна основа», що присвячений Міжнародному дню рідної мови.

У цей день  у  ході загальноміського свята, що відбулося в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №5,  лунали пісні «Звучи, рідна мово!», «Україні» у виконанні ансамблю «Мальви» Конотопського медичного училища (керівник Тетяна Цимбал), віночок українських пісень у виконанні ансамблю «Співаночка» (керівник Ірина Трусенко) та ансамблю «Унісон» (керівники Марина Кузнєцова і Наталія Буднік) дитячої школи мистецтв,   бо слово у пісні, як вода у річці. Жива вода рідної мови допоможе і зцілить кожного. Незабутнім був виступ шоу-групи «Центр» Центру дитячо-юнацької творчості, керівник  Олена Чиніна.

Ніжна українська мова пробуджує в нас найкращі почуття, вона освячена любов’ю до найдорожчих людей, вона завжди з нами, поки ми кохаємо й творимо добро, поки гніваємося й прощаємо, поки живе в нас потяг до творчості. Мова живим струменем забриніла в серці кожного під час молитви  Катерини Мотрич до мови, виголошеної учнями спеціалізованої школи №2.

Зі словами привітання до присутніх звернулася начальник відділу освіти міської ради Шерудило Тетяна Миколаївна та вручила відзнаки тим учням, які стали переможцями ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури в 2011-2012 навчальному році, а також грамоти й подарунки вчителям, учні яких стали переможцями олімпіади.

 Таємною мовою душі є танець, тому особливого колориту заходу надавали  хореографічні номери вихованців Центру дитячо-юнацької творчості ( студія «Лілея», керівник Тетяна Єрьоміна та виступ призерів відкритих змагань «Зимові візерунки», що відбувся в місті Києві, керівник Марина Сіренко).

Слід наголосити на співпраці відділу освіти міської ради з Всеукраїнським товариством «Просвіта» імені Тараса Григоровича Шевченка, яке виступило спонсором заходу.

Усі учасники свята переконалися в тому, що живе наша мова і наш голос звучить у вселенському хорі народів, бо наша мова – це наша релігія, наша держава, це ми, українці, добрий, чесний народ, який тисячоліттями живе на своїй рідній українській землі.

Будь завжди, рідна мово! Живи вічно, віще слово, у поезії чи прозі, щирій задушевній розмові та молитві, і в кожній людській душі.

 Н.Мельник, методист методичного кабінету відділу освіти