1 березня голова Сумської облдержадміністрації Юрій Чмирь завітав до Конотопа,konotop roddom

щоб подивитися, як іде реконструкція пологового будинку, а 

також разом із фахівцями визначити подальші плани щодо будівництва.За півроку чотирьохповерхова будівля на території «лікарняного містечка» змінилася невпізнанно. За словами голови правління ПАТ «Сумбуд» Олександра Бритова, будівля готова на 80%. Утеплено фасад, подано тепло в корпуси, для опалення лікарні встановлено автономну котельню на альтернативному паливі, склопакети та систему водовідведення, завершено облаштування даху, підготовлено до запуску ліфти.

Губернатор Сумщини був приємно вражений швидкими темпами будівництва об’єкту. «До кінця квітня ми маємо завершити зовнішнє облаштування та перейти до внутрішнього оздоблення, аби у вересні здати об’єкт з якісним медичним устаткуванням та високим рівнем обслуговування», – наголосив Юрій Чмирь.

Міський голова Василь Дзед також висловив сподівання, що до Дня міста новий пологовий будинок вже запрацює, адже конотопчани давно на це чекають.

Як зауважив головний лікар Конотопської ЦРЛ Володимир Драганюк, зосередження в одному місці всіх медичних об’єктів Конотопа суттєво вплине на якість та своєчасність надання медичної допомоги. Дитяче відділення зможе щоденно приймати до 500 відвідувачів. Пологовий будинок, який буде обслуговувати не тільки мешканок Конотопу, але й прилеглих районів,  розрахований на 44 породіллі. Діагностичний центр буде обладнаний мамографом, ендоскопом, УЗД-апаратом та іншим сучасним обладнанням.

Щоб визначитись із почерговістю наповнення пологового будинку, Юрій Чмирь зустрівся за круглим столом зі спеціалістами медичної галузі, з якими порадився: що важливо запустити в першу чергу – пологове відділення, дитячу поліклініку чи діагностичний центр? На думку самого губернатора, насамперед необхідно відкрити пологове відділення, адже будівля, в якій нині народжують дітей у Конотопі, була побудована 140 років тому. «Під час відвідування цього закладу, – зазначив Юрій Павлович, – одна з породіль попросила: переведіть нас, будь ласка, з 19 століття в 21. Отже, в першу чергу люди в Конотопі потребують відкриття нового пологового будинку». З думкою очільника області погодились і лікарі ЦРЛ. Однак, зауважили, що якщо дитяча поліклініка на сьогодні більш менш забезпечена кадрами, то для роботи в пологовому відділенні необхідно залучати фахівців з інших міст, яким насамперед необхідні житлові умови. Користуючись нагодою, присутній на круглому столі голова благодійного фонду «Рідний край» Сергій Талала пообіцяв подарувати однокімнатну квартиру в Конотопі найкращому спеціалісту, який приїде працювати у новому медичному закладі. В свою чергу, міський голова Василь Дзед висловив готовність долучитися до розв’язання житлового питання, а також зазначив, що мешканці міста чекають першочергового введення в експлуатацію і пологового відділення, і дитячої поліклініки. Тому звернувся до очільника області з пропозицією спланувати відповідно будівництво.

Юрій Чмирь повідомив, що у березні очікується виділення коштів із державного бюджету, які будуть направлені на завершення зовнішніх і внутрішніх  робіт, після чого можна буде запускати першу чергу. Також очільник області запропонував із настанням тепла провести «суботник» по облаштуванню території довкола пологового будинку, в якому пообіцяв особисто взяти участь.