16 лютого 2012 року  в місті Конотоп відбувся  вшістнадцяте щорічний фестиваль-конкурс «Джерела Конотопщини». У конкурсі взяли  участь усі загальноосвітні навчальні заклади, у тому числі санаторна та спеціальна школи-інтернати, а також позашкільні навчальні заклади: ЦДЮТ, СЮН, СЮТ, дитяча школа мистецтв, дитяча художня школа. Головною метою конкурсу було виявлення та підтримка талановитих та здібних учнів у різних видах декоративно-прикладного мистецтва, сприяння подальшому розвитку їх обдарувань, залучення юних аматорів до активної участі у мистецькому житті нашого міста.

Були проведені І та ІІ етапи фестивалю конкурсу «Джерела Конотопщини» на тему «Мальовнича Конотопщина». До конкурсу було подано понад 90 робіт.

На основі представлених робіт журі визначило такі номінації: бісероплетіння, бісероплетіння на жилці, вишивка хрестиком, вишивка бісером, образотворче мистецтво. Більшість робіт відзначалась якістю виконання, творчістю, відображала світ дитячої фантазії, відповідала тематиці конкурсу, пройнята любов`ю до рідного краю.