0009
Є в нас імена, що ввібрали в себе живу душу народу, стали частиною його життя. Таким ім’ям для українців стало ім’я Т.Г.Шевченка, чия поезія

більш ніж півтора століття  викликає в людей почуття гордості і захоплення красою, своєю силою і народною мудрістю. З самої гущі народної встає великий національний поет України Тарас Григорович Шевченко, який повно відбив і в творчості своїй, і в страдницькому житті свою прекрасну, багатостраждальну Україну. Безстрашна запорізька жадоба волі, залізна впертість, зосереджений гнів і велика любов, славне минуле в боротьбі з гнобителями, незрівнянна музика української мови, запах квітучих вишневих садів, тополі над білими хатами – все це поезія Шевченка.

6 березня  2012 року в приміщенні Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М.Лазаревського відбувся  літературний вечір, присвячений пам’яті Т.Г.Шевченка «Народний самородок». На свято завітали учні ЗОШ № 7, ЗОШ № 5 та ЗОШ № 11, представники ЗМІ.

Науковий співробітник музею Несвідоміна Н.В.  ознайомила присутніх з життям та творчістю славетного сина українського народу –Т.Г.Шевченком, який віддав весь вогонь свого палкого серця справі відродження почуття національної гідності. Цікавою була розповідь про  його зв’язки з  родиною Лазаревських, з якою доля поєднала Кобзаря на все життя.  Учні 6 класу ЗОШ №5 підготували літературну композицію із творів відомих українських поетів: Л.Українки, Л.Костенко, В.Симоненка, Д.Павличка, В.Сосюри – присвячених  Т.Г.Шевченку. Лектор-екскурсовод Капустіна І.М. розповіла про книгу, яка ввібрала в себе науку віків  і має для народу значення заповітне – «Кобзар». Саме у «Кобзарі» поет висловив насамперед самого себе, свою особистість.  В цій збірці – думки – ним вистраждані, кривди – ним пережиті і мова його, і тільки йому властивий тембр голосу.

Наприкінці  зустрічі учні мали змогу переглянути кінофільм  «З Україною в серці», ознайомитись із виставкою «Пам’яті Великого Кобзаря» із фондів музею, приурочену до 198-ї річниці з дня народження Т.Г.Шевченка.