Пасько Ірина Анатоліївна, учитель української мови та літератури Конотопської спеціалізованої школи №9,  стала переможцем І (міського) та nagopodzennia
лауреатом  ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2012», що проводився  з метою стимулювання активної участі вчителів у становленні та розвитку національної системи освіти, популяризації кращих педагогічних здобутків  та вдосконалення  професійної майстерності.

У ході міського туру конкурсу журі відзначило високий рівень представлених  учителем матеріалів.

Обласний тур конкурсу проходив у два етапи. На розгляд журі було подано в цілому 93 роботи переможців міських турів конкурсу з усієї області. За результатами першого етапу в фінал пройшли 25 вчителів (по 5 у кожній номінації). Другий етап обласного туру передбачав непрості конкурсні випробування: виконання практичної роботи відповідно до фаху, захист власних педагогічних напрацювань,  проведення уроку в навчальному закладі міста Суми та представлення світу власних захоплень. У нелегкій боротьбі серед учителів-словесників із міст Суми,  Глухів,  Лебедин,  Білопілля Пасько Ірина Анатоліївна  виборола ІІ місце.

Учителем було презентовано свій  досвід з питань формування самоосвітньої компетенції на уроках української мови та літератури. З огляду на цю тему учитель керується принципами природовідповідності, технологіями саморозвитку особистості Марії Монтессорі. Ірина Анатоліївна переконана, що людина освічена – це та, яка знає, де знайти те, чого вона не знає. Учитель не нав’язує своїх знань, а запрошує учнів до пізнавальної діяльності, спонукає до відкриття власної сторінки у Всесвіті.

Під час вручення нагород переможцям конкурсу заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Іщенко Тамара Дмитрівна  відзначила, що високе покликання педагога полягає у формуванні всебічно розвинутої особистості, а від результатів праці вчителя залежить майбутнє нової Сумщини. Тож нових Вам звершень на педагогічній ниві, шановна Ірино Анатоліївно!