1 marta
У Болгарії в перший день весни традиційно відзначається свято Мартениці, або Баби Марти. За  давнім, ще язичницьким звичаєм, близькі люди і колеги по роботі приколюють до одягу одне одного мартениці – фігурки,  сплетені з білих і червоних ниток. Ними прикрашають домашніх улюбленців, дерева, виноград, автомобілі. Зняти мартеницю з одягу можна, вперше побачивши ластівку чи лелеку, або квітуче дерево.

Саме з цього приводу нещодавно в Конотопській дитячій художній школі відбулося свято, приурочене до 45-річчя побратимства між містами Конотоп та Мездра, в рамках якого тут був відкритий куточок конотопсько-мездренської дружби,  головним упорядником якого та ініціатором відзначення в Конотопі болгарського свята стала завуч художньої школи Олена Ракітіна.

Учні дитячої художньої школи та гості, запрошені на свято, дізналися про таку близьку і, водночас, далеку країну Болгарію, про історію виникнення конотопсько-мездренської дружби та людей, які стояли біля її витоків, про те, як у далеких 60-х роках болгарськими майстрами була облицьована стела на конотопському Меморіалі Слави. Учні школи не тільки розповіли про символи свята Баби Марти – мартениці, а й власноруч виготовили прекрасні біло-червоні фігурки, якими прикрасили символічне дерево та браслетики зі стрічок, які пов’язали на руку один одному.

Але на цьому участь колективу Конотопської дитячої художньої школи в розвитку конотопсько-мездренської дружби не закінчується. З березня в Конотопі стартує перший, міський, етап Міжнародного конкурсу дитячих малюнків «Назустріч друзям», оголошеного фондацією «Іскр» та газетою «Веселяк сірак» (Болгарія), ініціатором якого став болгарський побратим Стефан Здравков.

За умовами конкурс, у якому беруть участь учні 1-11 класів загальноосвітніх шкіл та вихованці позашкільних навчальних закладів, проводитиметься в трьох вікових категоріях: 6-10 років, 11-14 років та 15-18 років. Кожний навчальний заклад міста подає на конкурс 1-2 роботи формату А2, або А3 в жанрі живопису (гуаш, акварель) чи графіки (грізайль, туш, олівець). Роботи подаються з прикріпленою візитівкою, де вказується: назва роботи, прізвище та ім’я автора, вік, клас, назва навчального закладу та його контактна інформація. Роботи переможців першого етапу візьмуть участь в другому, міжнародному, етапі в місті Мездра, а роботи переможців цього етапу демонструватимуть на виставках до Дня м. Мездра (в травні) та м. Конотоп (у вересні). Автори найкращих робіт будуть відзначені дипломами та призами. Докладніше про умови конкурсу можна дізнатися у Конотопській дитячій художній школі за адресою: вул. Генерала Тхора, 40, тел. (05447) 2-40-35.

Болгарське свято, проведене в Конотопській художній школі, стало ще одним кроком у продовженні конотопсько-мездренської дружби.