brufing

Голова облдержадміністрації переконаний,впровадження нової соціальної політики –дієвий крок до покращення життя людей

На цьому керівник області наголосив у ході брифінгу за підсумками розширеного засідання Кабінету Міністрів України, яке пройшло під головуванням Віктора ЯНУКОВИЧА.

За словами Юрія Чмиря, головним питанням порядку денного стало обговорення найважливіших завдань соціальної політики, які мають реалізовуватись в державі у 2012 році.

Серед пріоритетних напрямів, окреслених Главою держави, губернатор Сумщини назвав відновлення довіри суспільства до влади; комплексне перетворення підходів до оплати праці, податків та соціального страхування; глибоку модернізацію сфери соціального забезпечення; сприяння ефективній зайнятості та створення нових робочих місць.

«Принцип соціальної справедливості передбачає підвищення ефективності соціальної політики, максимальне скасування пільг для тих, хто цього не потребує», – зазначив Юрій Чмирь. Він впевнений, такий підхід не лише зекономить бюджетні кошти, а й покаже людям, що держава чесно розподіляє доходи.

«На сьогодні, за приблизними розрахунками Міністерства фінансів, на реалізацію соціальних ініціатив Президента вже є додатково 10-11 мільярдів гривень, які надходять, передусім, за рахунок перевищення планових показників по ПДВ на імпортну і вітчизняну продукцію та планового збільшення надходжень від податку на прибуток», – зауважив Юрій Чмирь.

Він поінформував, що  підвищення соціальних стандартів, у першу чергу, стосуватиметься пенсіонерів.  З 1 травня громадяни, які вийшли на пенсію до 2008 року, отримають додатково в середньому по 100 грн. З 1 липня також відбудеться підвищення пенсій військовослужбовцям за вислугу років у середньому на 165 грн. Розмір доплати до пенсій для різних категорій учасників війни у травні зросте від 30 до 50%. До передбачуваного зростання пенсій інвалідам війни додатково до Дня Перемоги буде збільшено розмір одноразової допомоги. Залежно від групи інвалідності вона становитиме від 1720 до 2200 гривень. Це – вдвічі більше, ніж торік.

Починаючи з липня, інваліди і пенсіонери, які проживають у малозабезпечених сім’ях, мають додатково отримати по 168 грн., а діти з малозабезпечених родин – додатково по 260 грн. Ще одним питанням, яким опікуватиметься влада, стане повернення вкладникам Ощадбанку компенсації в сумі 1000 грн.

«Сумщина – одна з 7-ми областей України розробила цільову програму «Соціальна підтримка осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2009-2015 роки»», – зазначив Юрій Чмирь. Щороку фінансування заходів, спрямованих на  соціальний захист інвалідів, зростає. У 2011 році на ці цілі було спрямовано близько 150 мільйонів гривень. Цього року держава планує збільшити відповідне фінансування на 20%. Це – кошти на утримання інвалідів у будинках-інтернатах, забезпечення функціонування територіальних центрів обслуговування одиноких непрацездатних громадян, соціальні виплати, запровадження інклюзивної освіти тощо.