З метою розширення і поглиблення співпраці позашкільних навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл міста, популяризації туризму та здорового способу життя, фізичного розвитку і загартування, вдосконалення та застосування спортивних і туристичних навичок, виховання поваги до козацьких звичаїв та традицій на відзначення Дня захисника Вітчизни на Конотопській станції юних туристів 22-го, 29-го лютого та 2-го березня 2012 року був проведений туристично-спортивний захід “Джура”.

У заході “Джура” брали  участь команди шкіл міста у складі учнів 7-8-х класів.

Змагання “Джура” складаються з десяти конкурсів туристичного та фізичного спрямування, які проводяться послідовно, відповідно  до жеребкування.

1) Вкладання рюкзака. 2) В’язання вузлів.          3) Збивання кеглів.

4) Вправа на брюшний прес. 5) Встановлення намету. 6) Стрибки на скакалці.

7)  Кидання списа в ціль.       8)   Стрибок з місця. 9 ) Азимути і відстані.

10 ) Смуга перешкод.

У спортивно-туристичних змаганнях взяли участь команди загальноосвітніх закладів міста: гімназії, СШ № 2, СШ № 3, ЗОШ № 5, ЗОШ № 7, СШ № 9, ЗОШ № 10, ЗОШ № 11, СШ № 12, ЗОШ № 13, ЗОШ № 14, Підлипненської ЗОШ, санаторної школи – інтернату та спеціальної школи – інтернату.

У конкурсі на “вкладання рюкзака”, в якому команда складала по два рюкзака з однаковим набором предметів у кожний, враховувалися правильність вкладання рюкзака і час. Кращі результати показали учні ПЗОШ , ЗОШ № 13, ЗОШ № 7 та  санаторної школи-інтернату.

У конкурсі “в’язання вузлів” брали участь по п’ять учасників від кожної команди.  Допомога в команді допускалась тільки словесна. Більшість учасників змагань швидко та правильно в’язали туристичні вузли. Кращими  в цьому конкурсі були учні  ЗОШ №13, ЗОШ№7 та ПЗОШ.

У наступному конкурсі по “збиванню кеглів” кращий результат показали учні санаторної  школи-інтернату.

У “вправах на брюшний прес” учні санаторної школи-інтернату   також показали кращий результат.

Яскравими враженнями запам’ятався конкурс “кидання списа в ціль”. За результатом набраних балів за три спроби І місце посіла школа-інтернат санаторного типу;   ІІ місце – ПЗОШ; ІІІ місце – ЗОШ № 13.

Наступне випробування було по орієнтуванню на місцевості. З визначеної точки стояння кожен учасник повинен за допомогою компаса взяти азимут на визначений йому орієнтир та за допомогою кроків визначити відстань до цього орієнтира. Кращими орієнтувальниками стали учасники команд ЗОШ№13, ЗОШ №11 та санаторної школи-інтернату.

Командам пропонувалось подолати туристичну смугу перешкод. Кращими туристами стали учні  ЗОШ №7, ЗОШ №13 та ЗОШ №14.

За підсумками в 10-ти видах змагань відзначилась трійка переможців:

І місце  – команда ЗОШ № 13,

ІІ місце – команда санаторної  школи-інтернату,

ІІІ місце – команда ЗОШ № 7.

Переможці змагань нагороджені грамотами відділу освіти Конотопської міської ради.

Головна суддівська колегія висловлює подяку керівникам команд за якісну підготовку учнів до змагань.