pravo23.03.2012 відбулося засідання міської координаційно-методичної ради з правової освіти населення, на якому було розглянуто два питання, зокрема, запровадження основних напрямів діяльності міської МКМР з правової освіти населення в забезпеченні необхідних умов для набуття широкими  верствами населення правових знань та доступу громадян до джерел правової інформації та про покращення роботи органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування по наданню безоплатної правової допомоги різним категоріям громадян.

         З першого питання виступили в.о. начальника управління юстиції Конотопського МРУЮ – Гагіна А.О. та голова міської МКМР з правової освіти населення – Фалько А.П., які надали пропозиції:

  1. Розвивати мережу “громадських приймалень”, консультативних пунктів, “юридичних клінік”, правових клубів щодо надання безкоштовної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення, молоді.
  2. Практикувати надання безоплатної правової допомоги населенню через правові громадські приймальні на базі управління юстиції, закладів культури, освіти.
  3. Систематично проводити експрес-опитування з метою виявлення ставлення молоді до актуальних правових питань та рівня обізнаності з питань держави і права.
  4. Забезпечити проведення правових навчань з населенням міста на базі міських бібліотек.
  5. Спільно зі службами у справах дітей, Центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управліннями освіти активізувати правовиховну та правоосвітню роботу, практикувати проведення конференцій, семінарів, інших заходів з метою профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі.
  6. Систематично здійснювати проведення право-виховної та правороз’яснювальної роботи серед неповнолітніх у школах-інтернатах, у виховних закладах, притулках для дітей-сиріт.
  7. Сприяти розширенню практики залучення студентів юридичних вузів до проведення правовиховної роботи з неповнолітніми. 
  8. Постійно вивчати стан викладання правознавства в загальноосвітніх навчальних закладах та вносити відповідні пропозиції щодо вдосконалення.
  9. Всебічно сприяти розширенню мережі навчальних закладів з поглибленим вивченням правознавства. Вивчити питання щодо введення в загальноосвітніх навчальних закладах міста факультативних занять по вивченню правознавства.

10.  Сприяти створенню нових форм правоосвітньої діяльності для дітей та учнівської молоді.

11.  Більш активно впроваджувати у навчально-виховний процес інноваційні технології викладання, активні форми та методи навчання.

12.  Активізувати роботу по узагальненню та поширенню передових форм та методів роботи з дітьми, профорієнтаційної діяльності.

         З другого питання виступила спеціаліст сектору юридичної роботи – Самусь А.І., яка розповіла про діяльність консультативного пункту для надання безоплатних консультативно-правових послуг населенню міста. Зокрема, за час функціонування консультативного пункту (він створений на базі сектору юридичної роботи міської ради) за правовою допомогою звернулося сто дев’ятнадцять осіб з різноманітних питань, також протягом звітного періоду працівниками сектору юридичної роботи надавалися консультації з чинного законодавства в телефонному режимі.

Також, з даного питання виступила Гагіна А.О., яка наголосила, що для вирішення завдань правового виховання підростаючого покоління та населення міста в першу чергу всю діяльність необхідно спрямовувати на виконання Указу Президента України від 18.10.2001 №922 «Про Національну Програму правової освіти населення».

         За результатами проведеного засідання членами ради вирішено прийняти інформацію до відома та використання в роботі.